Şaban Öztürk

Şaban Öztürk


Tarihi Tekerrür mü?

13 Eylül 2021 - 10:42

II.Abdülhamid Han gitmeden bu ülke düzelmez, diyen; Şeyh, Din alimi, Ateist, Mason, Ermeni ve

Rum çeteciler hep beraber

"İttihat" ettiler, birleştiler..

Abdülhamid gitti ...

9 sene sonra koca imparatorluk da gitti..Erdoğan da gider..Gider ama neler neler daha gider hiç düşündünüz mü?!.Çünkü bu milletin hainlerinin tek bir işi var; o da hep hükümet yıkmak!. Çünkü hainlerin babası da, dedesi de, yedi sülalesi gibi hain!.

****

Bugün Erdoğan karşısındaki cepheye bakmak yeterli..

Şu anki muhalefet profili aynen o 

zamanki muhalefet korosunu aratmayacak şekilde adeta dizayn edilmiş gibi!.

Dindarından dinsizine,

Yahudisinden Ermenisine,

Vatanseverinden hainine varıncaya kadar her kafadan sesin olduğu o zamanki muhalefet  korosu; sırf şahsi öfkesi, nefreti, kıskançlığı veya basiretsizliği yüzünden koca imparatorluğu param parça etti gitti!..Aynen bu günkü muhalefetin oluşması gibi!..

Ne acı değil mi?!..

****

Şimdi; bugünkü muhalefet gürühunun, "Abdülhamid gitsin de ne olursa olsun!."

örneğinde olduğu gibi; "Erdoğan gitsin de ne olursa olsun!." moduna girmiş olmalarına

"Tesadüf" mü yoksa "Tekerrür" mü dersiniz?!. Bir gariplik var  sanki..Sanki 100 yıllık tiyatro yeniden sahnede..

Evet Erdoğan'da gider.. Çünkü bu milletin içinden daha nice Erdoğan’lar yetişir.. Mesele Erdoğan değil!. Mesele bu milletin terakkisine batılı emperyalistlerle birlikte çomak sokan içimizdeki hainler!.

19 Temmuz 1909'da Ayasofya meydanında o zamanki Volkan Gazetesinin başyazarı Derviş Vahdeti, Mithat Paşa ile karşılaşır ve sorar; "Paşam!. İstediğiniz oldu..Abdülhamid gitti..Şu an projeniz nedir, neler yapmayı düşünüyorsunuz?!." Alınan cevap oldukça ilginçtir:

"Biz sadece Abdülhamid'i

yıkmaya odaklanmıştık!." der...

****

100 yıl önce Sandanski’ydi..Bugün Murat Karayılan..100 yıl önce İttihat ve Terakkiydi..Bugün bilmem hangi parti!. 100 yıl önce Hürriyet ve İtilaf Partisiydi bugün bilmem hangi parti!.Kusura bakmayın 100 yıl sonra aynı hatayı işleyenlerden olmayacağım..Ben yanlışlarını söyleyeceğim..Kusurlarını yazacağım ama, Erdoğan’ı indiren şer cephesiyle beraber olmayacağım..Kim ne derse desin; başka herhangi bir alternatif olduğunu hala düşünmüyorum ve seçimden başka hiç bir yolu da kabul etmiyorum..Hayırlı günler diliyorum.

YORUMLAR

  • 0 Yorum