Şaban Öztürk

Şaban Öztürk


Wefa, Kardeşlerimize vefadır!

09 Temmuz 2021 - 10:56

Yüce Rabbimiz kurbanlarımız hakkında şöyle buyuruyor: “Onların ne etleri ne de kanları Allah’a ulaşır. O’na ulaşacak olan sadece sizin takvânızdır…”

Okuduğum hadis-i şerifte ise Peygamber Efendimiz (s.a.s) şöyle buyuruyor: “Âdemoğlu kurban bayramı günü Allah’a kurban kesmekten daha sevimli gelen bir amel işleyemez…”

Kurban; sadakatin, Allah’a itaat ve teslimiyetin göstergesidir. Gerektiğinde malımızı, canımızı ve bütün varlığımızı Allah yolunda feda etmenin sembolik bir ifadesidir..Kurban; Mümine Allah rızası uğrunda paylaşma, ihtiyaç sahibine el uzatma alışkanlığı kazandırır. Onu cimrilikten, dünya malının esiri olmaktan kurtarır..Bizi, binlerce kilometre uzaktaki kardeşlerimizle yakınlaştırır, bütünleştirir, ümmet olmanın şuuruna erdirir.

Kurban; Dünyanın en ücra köşelerinde, adını dahî duymadığımız diyarlarda yaşayan, hiç görmediğimiz, tanımadığımız tok yaşamaya hasret din kardeşlerimize uzattığımız bir iyilik elidir. Biz inanıyoruz ki, verdiğimiz bir hisse kurban, binlerce belki milyonlarca dua olarak aziz milletimize geri dönmektedir. Yetimlere, gariplere, şehrin en ücra köşesindeki kimsesizlere, kamplardaki mültecilere gönül sofraları kurmak için biz de bu hayır kervanına katılalım. Bizden yardım bekleyen ümmeti yalnız bırakmamak için bu muhabbet yolculuğuna destek olalım.

Bayram günleri sevincin, mutluluğun en derin biçimde hissedildiği özel günlerdir..İyilik ve paylaşma ile özdeşleşen bu özel günlerde WEFA olarak insanların Kurban Bayramı’nı buruk geçirmemeleri ve bayram iklimini doyasıya yaşamaları için yola koyuluyor, dünyanın 75’den fazla ülkesinde yüzlerce personel ve idareci ile bayram coşkusunu tüm mağdur coğrafyalara taşıyoruz. Bu sene de yetimlerin ve muhtaçların yüzündeki tebessüme, gözlerindeki ışıltıya talibiz.

Sizler de yapacağınız kurban bağışlarıyla dünyanın farklı bölgelerindeki ihtiyaç sahiplerine yardım elinizi uzatabilirsiniz. Gelin, Allah’a yaklaşma vesilesi olan Kurban Bayramı’nı muhtaç coğrafyalardaki Müslümanlara ulaşarak, onların bayramdan istifade etmelerini sağlayarak en güzel biçimde değerlendirelim.

Hayırlı cumalar diliyorum.

YORUMLAR

  • 0 Yorum