Selçuk Taşkın

Selçuk Taşkın


Para kazanmak zor

19 Kasım 2019 - 00:03

Bir çizgi düşünün. Bir ucunda yaratıcılığı temsil edenler ve diğer ucunda da yapısallığı temsil edenler olsun. Hepimiz bu çizginin herhangi bir noktasında yer alırız. Bazı insanlar oldukça yaratıcıyken yapısal değildir, bazıları da oldukça yapısaldır ancak yaratıcı değildir.

 

Çizgisinin ortasına ne kadar yakın olursak hem hayatımız hem de para kazanmamız o kadar kolay olur. Örneğin bir insan çizginin yapısalcılık tarafının sonundaysa kalıpların dışına çıkmakta zorlanır. Sahip oldukları parayı yönetseler bile servet akışı yaratmaktan acizdirler ve hayatlarını zevksiz bir biçimde içlerinden geldiği gibi yaşayamazlar. Onları daha yaratıcı hale getirecek becerileri ve teknikleri öğrenirlerse kendileri için yeni fırsatlar yaratabilirler ve bu fırsatlar finansal refahları için oldukça faydalı olur. Buna karşılık bir insan çizginin yaratıcılık tarafının sonundaysa yaratıcı fikirlerini gerçekleştirmede zorluk yaşar. Eğlenmeyi seven, kendiliğinden ve hayalperest insanlar olsalar da yaratıcı parçalarını bir araya getiremezler. Boş durarak hiçbir şeyin sahibi olamayız emeksiz kazanılan para insana hayırlı kazançlar kazandırmaz.

 

Para harcamak her ne kadar kolay olsa da kazanmakta bir o kadar zor. O yüzden paranızı çar cura etmeyin kolaylıkla kazanılmıyor yaşayacak bir gelir elde etmek. Her koşulda para kazanmak mümkündür. Zor olan; inandığın değerleri koruyarak ve keyif aldığın şeyleri yaparak onu kazanmaktır. Aslında her şey para değildir huzur önemli huzur olmadıktan sonra paranın bir anlamı yok benim için istersen çok zengin ol ama huzurun olmadıktan sonra ne önemi var ki her şey para değil.

YORUMLAR

  • 0 Yorum