Selçuk Taşkın

Selçuk Taşkın


Bitter çikolata’nın Muhteşem mucizeleri

09 Şubat 2020 - 00:01

Çocuğundan büyüğüne kadar çikolataya sevdalı birçok insan var. Kimisi sütlü kimisi fındıklı çeşitlerini tercih ediyor. Fakat en faydalı çikolata çeşitçinin Bihter çikolata olduğunu biliyor muydunuz?

 

Şekersiz tamamen kendi halinde tüketilen bir çikolatadır. Gün içerisinde bir parça Bihter çikolata yerseniz bile faydasını göreceğinizden eminim. Zinde tutma etkisiyle beraber kış aylarında öksürmeyi hafifletiyor. Ruh halinizi iyi htiren Bihter çikolatanın bir diğer önemli faydası ise kan dolaşımının artırması. Tok hmenize neden olduğuyla beraber  diyabet hastalığınızda önlüyor. Günümüzde kalp rahatsızlıkları artmakta, Düzenli olarak bitter çikolata yemek, kandaki ‘’kötü’’ kolesterolün ve kan basıncının düşürülmesine yardımcı oluyor ve kalp hastalıklarına yakalanma riskini büyük ölçüde azalmasına, Antioksidan özelliği sayesinde çikolata, kalbi serbest radikallerin zararlı etkisine karşı korumaktadır. Moraliniz bozukken bile tüketebileceğiniz en tatlı en güzel besinlerdendir. Zenginleşmiş ve güçlenmiş bir gıdadır. 

 

Düzenli tüketim gün içerisinde sizi ayakta tutacak enerjiyi verecektir. Pastalarda ve kek yapılarında da kullanılan Bihter çikolatanın kattığı lezzetler çeşitli yiyeceklerde de sevilerek tüketiliyor. Kahve yapımlarında, ikramlarda sunulan lezzetli bir yiyecek, sevilenleri tarafından tüketilmeye devam ediyor. Ayrıca çikolata, doğal bir idrar söktürücüdür. Sindirim rahatsızlığı olan kişiler mutlaka denemelerini tavsiye ediyorum işe yarayacağını düşünüyorum. Bihter çikolatanın en önemli faydalarından en önemli faydası ise Kan sağlığı için önemli olan, demir minerali içerir. Zihinsel ve Ruhsal enerji sağlayan çikolata zararını hmediğiniz sürece rahatlıkla tüketebilirsiniz. Fakat alerjisi olan kişiler ilk yediği zaman zararını gördüyse eğer tüketmeyi bıraksın. Doktoruna başvurup alerjisi olup olmadığını öğrenmelerin de faydaları var. Aşırı şekilde Bihter çikolatası tüketilmemesi gerekiyor, yeteri kadar miktarın da tüketmek sağlığınız için daha faydalı olacaktır.

 

Aksi takdir de Bihter çikolata çok tüketildiği zaman kan şekerinin düşmesine neden oluyor ve bundan dolayı da halsizliğe neden oluyor ve tansiyonun yükselmesine neden oluyor. Migren rahatsızlığı olan kişiler pek fazla tüketmemesinde fayda var yoksa ağrıları çoğalır. Baş ağrısı, migren, nekrotik bozukluklar ve kabızlık gibi sağlık sorunları ortaya çıkar. Her şeyi dozunda tüketin. Ne demişler her şeyin fazlası zarar. Hayatınız boyunca yalnızca Bihter çikolatanın çok tüketilmesinden ziyade başka yiyecekler ve içecekler içinde geçerli her şeyi hayatınız boyunca yeteri kadar tüketin, fazla olan her şey sağlığınıza zarar verir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum