Selçuk Taşkın

Selçuk Taşkın


Kışlıklar raflarda yerini aldı

28 Eylül 2020 - 23:19

Son günlerde havalar tekrar soğumaya başlamasıyla birlikte kışlık giysiler tekrardan raflarda yerini aldı.

Bu havalarda giyim ve gıda ya çok dikkat etmeliyiz. Günümüz malum korona virüs süreci bu dönemde grip ve korona yı karıştırıp daha fazla paniğe girmemeliyiz. Korona ülkemiz de aktif olarak yayılmaya devam ediyor bunu unutmamalıyız. Tedbirlere de sıkı sıkı ya uymalıyız. Unutmamalıyız ki virüs tedbirlerden kuvvetli değildir.

Soğuk havalarda da sıkı giyindiğimiz zaman hiçbir sağlık sorunumuz kalmamış olacak. Daha kuvvetli ve daha sağlıklı yarınlar için hep beraber dikkat etmeliyiz. Çocukların sağlığı da çok önemli ayrıca, okullar da açıldı, artık velilere daha çok tedbir ve dikkat gerekmektedir. İlaç kullanıyorsak, kullanıma ve reçetelere daha da dikkat etmeliyiz. Hekim kontrolü hariç ilaç kullanmamaya dikkat etmeliyiz.

Günümüz de her dönem bir hastalık çıkmaya başladı, bu nedenle yeme ve içmeye de dikkat etmeliyiz. İnsanlarla olabilecek temaslardan mümkün olduğu kadar uzaklaşmalıyız. Çalışmaya ve üretmeye önem vermeliyiz. Bilmeliyiz ki ülkeyi kalkındıran üretimdir. Üretme yerini gelişmeye bırakacaktır. Gelişmeyle de daha aydın ve güvenli gelecek bizle birlikte olacaktır.

Çocuklarımıza ve yeni nesle daha güvenilir bir gelecek bırakacağız. Hep beraber Türk milleti olarak atlatamayacağımız şey yoktur. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum