Selçuk Taşkın

Selçuk Taşkın


Üzülebilirsin

06 Kasım 2019 - 00:26

Hayatın gerçeklerinden bir tanesi en yakın dostlarınızın size yapacağı ihanetlik söz konusudur. Yediğiniz, İçtiğiniz, beklide izlediğiniz film bile bir olabilir. Bu demek olmuyor. Hiç bir tartışma yaşamadan bu arkadaşlık ve ya her nasıl bir ilişkiniz var ise birlikte ve güle oynaya yaşamanız boyunca devam edeceği anlamına gelmez. her zaman yanınız da olamazlar. Ve bugün nasıl davrandığıysa yarında aynı ruh halinde o şekil de davranacağı meçhul. Sizden en yakın dostunuz uzaklaşarak ve araya mesafe koyarak bazı hal ve hareketlerinde değişiklik göstererek size yapacağı bazı hususlar hayal kırıklığına uğratabilir. İhanet yapan kişinin gerçekte kim olduğu bilinmekte zorluk çekiliyor. İhanetin sebebi genellikte aşk olabiliyor. İnsanların bencil olması yanındakileri ‘nin imrendirmesi sonucunda gelir. İhanete karşı her zaman hazırlıklı olmalıyız. Çünkü nerden ve kim tarafından ihanete uğrayacağınız bilinmez.

 

Acıların en az dereceye indirmek için ihaneti aklımız da mutlaka bulundurmamız gerekir. Dostunuz olsa dahi size en kötü ihanet en yakın kişilerden gelme olasılığı yüksektir.

 

İhanet kelimesi oldukça birçok anlam da içerir.  Onlardan bir tanesi de birbirlerine yakın anlamlarda bulunan hıyanetlik ve benzeri kelimelerden oluşuyor.

 

Günlük yaşantımızda bazı insanlar tarafından çözüm yolu sanıp bu konu ya başvuruyor.

 

İhanet etmenin olumsuz yönleri fazlasıyla mevcuttur. Olan ve her kim olursa olsun yapmamamız gereken büyüklüğün bizde kalması ve susmanın bazen güzel bir cevap olduğunu karşımızda ki insana göstermeliyiz. Çünkü karşımızda ki insanın durumuna bizde düşebiliriz. İhanet de kendince kendinin o konuda haklı olduğunu düşündüğünü ve başının belaya gireceğini akıl edemediği. Hususlardan bir tanesi İhanet etmek ya karşınızda ki insanın kötü duruma düşürmek için yaparsınız ya da önceden size karşı yapılan kötü bir olaya karşı siz de olumsuz şekil de intikamınızı almanız anlamına geliyor. İntikam soğuk yenen bir yemektir. Bu konuya herkes tarafından kullanılan ve bilinen bir cümle ile örnek vermiş olduk. Ve bence acımasız ve merhametsizce belki de isteksizce yapılan bir duygu ve düşüncedir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum