Şaban Öztürk

Şaban Öztürk


Toplu defans toplu hücum

24 Mayıs 2021 - 15:13

Bebek katili Netanyahu, Müslümanların en hassas oldukları Ramazan’da ve Kadir Gecesinde Osmanlı’nın düştüğü Gazze’ye saldırdı!.Türkiye Cumhuriyeti Başkanını bu Bebek katiliyle aynı kefeye koyarak büyük bir provokasyona imza atıldı!.Durmadılar!. PKK’nın kravatlı teröristlerinden ikisine Bakanlık verilmesini koro halinde hep birlikte çığırmaya başladılar!.

Bölgede, Bahar Bayramı ile 

birçok ülke diz çökerken, birçok lider 21. yüzyıl içinde ülkelerini rehin verirken, Atlantik eksenine sığınarak rejimlerini ve iktidar alanlarını koruma telâşına düşerken, Türkiye, meydan okumayı seçmiş, siyasi tarihimizin büyük devrimcisi olarak rüzgârı arkasına almayı başarmıştır..Bütün dünyayı alarma geçiren şaşırtıcı güç Başkan Erdoğan’ın sadece İİT İstanbul Zirvesi’nin yapıldığı gün, Kudüs için verdiği mücadele bile, gelecek kuşakların zihinlerinde çok derin izler bırakacaktır.. Bu bir nesil inşasıdır, güç inşasıdır, siyasi tarih inşasıdır..Türkiye için eski dönem artık tamamen kapanmış ve Türkiye’nin Tarih Yaptığı Yeni bir Dönem başlamış..

Trump’ın, Kudüs’ü İsrail’in başkenti ilan etmesine normalde pek ses çıkması beklenmiyordu.. BAE ve Suudiler üzerinden devreye alınan oyunla ABD ve İsrail işi garantiye almış, daha önceden herkesi susturmuştu..

Ama şaşırtıcı ve hiç hesap edemedikleri bir şey oldu: Türkiye, Müslüman dünyayı, hatta Hristiyan dünyayı harekete geçiren İstanbul Zirvesi’nden ABD ve İsrail’e açıkça meydan okuyan bir karar çıkardı.. Birkaç Arap ülkesinin sabotajı da işe yaramadı.. ABD’ye “Hayır, Kudüs İsrail’in değil, Filistin’in başkentidir” cevabı verildi.. ABD’nin küresel kredisi sıfırlanmış oldu..Böylece ABD’nin sefaletine, savruluşuna, marjinalleşmesine şahit olundu!.

ABD’nin Türkiye’yi kaybetmesi 

bölgede bitişinin başlangıcı olacaktır.. Böyle bir gücü yıpratmaya çalışarak, terör örgütlerine hedef yaparak, bölmeye/parçalamaya çalışarak en büyük hatasını yapmıştır..

Yazımın başlığında ve başında da dediğim gibi hepsi de ittifak halinde, aynı yerden aldıkları talimatla toplu defans toplu hücum taktiği uyguladılar!. Ancak unuttukları bir şey vardı; o da Türkiye’nin, yeni ve genç oyuncularla ve yeni taktiklerle yoluna durmadan devam ettiğiydi..

YORUMLAR

  • 0 Yorum