Şaban Öztürk

Şaban Öztürk


Tek Sorun İsrail'dir!

18 Mayıs 2021 - 01:48

Normalleşiyoruz. TMM kuralına uyarsak bu sorunu hallederiz Allah’ın izniyle.. Biz Müslümanız, İslam’ın emri Temizliktir; Beş vakit namaz için günde beş defa abdest!. Maske ve mesafeye de dikkat edersek bu iş tamamdır!. 

Haziran’ın ortasında da Kudüs’e askerimizi yerleştirirsek inşaallah, İsrail denen mikrobu da hakkederiz!.Korkuyor musunuz?! Selahaddin-i Eyyûbi bizden çıktı unutmayın!. Atalarını; kökünü; Osmanlı’yı inkar edenlere bizim sözümüz olmaz!. 

Baştan söyleyeyim ki;

ortada bir "Filistin sorunu" kesinlikle yok, İsrail sorunu var..

En başında böyle başladı, şimdi de böyle gidiyor.."Filistin sorunu"ndan söz edildiği sürece, Filistin kaybeder, kaybedecektir de!..Diplomasi diline ve hatta Google'a bakın; "Filistin sorunu" kavramından ötesini göremeyeceksiniz..

Bu terimin bu kadar kemikleşmiş olması hakikatin çarpıtılmasının, binlerce yıllık tarihin geçen yüzyıldaki bir "operasyon"la altüst edilişinin açık delilidir..

Şimdi şu üç notu önce zihinlerimize, sonra tarihe mutlaka düşmeliyim:

Birincisi; Birkaç gündür Kudüs'e odaklandık hepimiz.. Kalbimiz kanıyor, zihnimiz alev alev.. Filistin çilesi 19. yüzyılın sonlarında Batı'da "siyonizm"in filizlenmesiyle birlikte başlatıldı..

İkincisi; Kudüs'ün kaybedilişinin tarihi ne 1948'dir, ne 1967'dir ne de 2019 falandır.. Kudüs, 

25 Mayıs 1918'de Osmanlı delegasyonunun, İngilizlerin Kudüs’e saldırmaları sonunda, mübarek mekanları yoğun bir şekilde düşen top mermileri daha fazla düşerek mescid-i Aksa zarar görmesin diye şehrin anahtarlarını İngilizlere teslim etmek zorunda kalmasıyla Kudüs kaybedilmiştir!..

Böyle bakmak olup bitenleri 

anlamak için daha doğrudur.. 1922'de Lozan'la bu devir teslim tescil edilmiştir..Şimdi baştan düşünelim bakalım; Birinci Büyük Savaşın doğu cephesinde gerçekte neler oldu? Osmanlı'nın yıkılıp dağıtılması neden bu kadar şiddetle gaye edinildi?!. 

Üçüncüsü; Şu noktaya da dikkat edilsin isterim.. 1922 yılında Kudüs'ün nüfusu 50 bin civarındaydı.. 1948'e, yani İsrail'in kuruluş yılına geldiğimizde şehirdeki nüfus 200 bine yaklaşmıştı!. Peki nasıl?!. Çünkü geçen 26 yıl içinde siyonist kuruluşlar dünyanın dört bir tarafından özellikle de Rusya’dan Filistin topraklarına ve Kudüs'e Yahudileri taşıdılar.. Bu yüzden bazı tarihçiler Nazi Almanyası ve Sovyetler ile Siyonistler arasında örtülü uzlaşmanın varlığını 

önemserler..

Sizce de öyle değil mi?!.

Öyle ya da böyle Ortadoğu’da tek sorun İsrail’dir!.

YORUMLAR

  • 0 Yorum