Şaban Öztürk

Şaban Öztürk


Şehid Yasin Börü!

27 Haziran 2021 - 19:31

 

ŞEHİD YASİN BÖRÜ..

Diyarbakır'da kurban eti dağıtırken, Kobani eylemleri sırasında Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde bir grup PKK'lı tarafından vahşice öldürülen Yasin Börü’mün günlüğünde yer alan bir cümle bir hayli duygulandıran ve annesine okuduğu, öldürülmeden bir hafta önce kaleme aldığı ve beni çok duygulandıran şu notları annesine okumuştu: 

“Merhamet, acımak, bağışlamak, şefkat göstermek iyilikte bulunmaktır. Hz. Muhammed (SAS) canlılara karşı şefkatli ve merhametliydi..Akrabalarını ve komşularını ziyaret eder, onlara şefkat gösterir, yetimi, düşkünü ve mazlumu gözetirdi. Hz Muhammed (SAS) hastaları ziyaret eder, köle ve fakirlerle oturur onlarla yemek yerdi.”

****

Kurban eti dağıtırken PKK’lılarca linç edilen liseli Yasin’in üzerinden aracıyla geçen kişinin, yan apartmanda oturan 2 çocuk annesi bir kadın olduğu iddia edildi!..Görgü tanığı, Bağlar’da oturan bu kadının, linç sırasında arabasına iki kişi alarak Yasin’i ezdiğini söyledi..

Gençlerin sığındığı apartman ile yan apartmanda oturan 8 kişinin linci gerçekleştirdiğini belirten görgü tanığı, linçten bir gün sonra bu kişilerin apar topar taşındıklarını söyledi!.

Bu nasıl bir nefret nasıl bir kindir?!. Kini olanın dini olmaz vesselam..

****

Diyarbakır'da Yasin Börü ve arkadaşlarının öldürülmesiyle ilgili Yargıtay'ın bozma kararı üzerine 25 sanık yönünden yeniden görülen davada 15 sanığa ağırlaştırılmış müebbet, 3 suça sürüklenen çocuğa 23'er yıl hapis cezası verildi, 3'ü firari 6 sanığın dosyası ayrılırken, 1 sanık beraat etti..

Yüreğimizi serinleten bu kararın ayrıntılarını paylaşarak zihninizi yormayacağım ve hatta sanıkların isimlerini yazarak da köşemi kirletmeyeceğim. Ruhun şad olsun kuzum.. Milletimizin başı sağolsun.. Ailesine sabırlar diliyorum..

YORUMLAR

  • 0 Yorum