Şaban Öztürk

Şaban Öztürk


Sadece Türkiye Ekseni!

13 Haziran 2021 - 17:48

Avrupa Birliği’ne karşıyız.. Amerika’ya karşı oluşumuz çok yükseldi…İç siyaseti inanılmaz destekleyen bir toplum var.. Çok ciddi bir ekonomik saldırıyla karşı karşıyayız fakat herşeye rağmen Türkiye’nin ekonomisi yüzde 11.1 büyüdü..Hatta aynı zamanda uluslararası ekonomik ablukayla da karşı karşıyayız..

Yani demem o ki; biz Türkiye ekseni oluşturmalıyız..Türkiye’nin mücadelesi budur, bu olmalı..

****

İçimizdeki unsurların tehdit olabileceğini gördük..Bu unsurlar dış mücadelenin aracı haline geldi.. biz ne zaman şaha kalkmaya niyetlensek, içimizdekileri harekete geçirdiler.. Milli eksende; Türkiye ekseninde birleşmemiz lazım.. A Partisi B Partisi şeklinde kategorik bir ayrışmadan şiddetle uzaklaşmamız lazım..

Milli eksende misiniz değil misiniz?!.

Yerli misiniz değil misiniz?!. 

İşte şimdi bütün mesele bu..

Artık bundan sonra bu ayrıştıran kategorilerin de, içeride kurdukları cephelerin de hiçbir anlamı kalmadı ve giderek bunların hepsi de eriyecektir..Neden?!. Bölgesel ve küresel konjonktür bunu böyle dayatıyor..O yüzden Türkiye ekseni oluşturuyoruz..

Bu mücadeleye destek vermemiz 

lazım.. Tarih hesaplaşmasıdır bu..Birinci Dünya Savaşından sonraki en büyük hesaplaşmadır hem de..

****

100 yıldır eziyet çekiyoruz bu coğrafyada biz.. 100 yıldır saldırılarla uğraşıyoruz..Terör belasıyla uğraşıyoruz..İlk defa bu coğrafyada bir direnç gelişiyor ve Türkiye bunun öncülüğünü yapıyor.. Neden?!. Bayrak burada düştü, buradan ayağa kalkacak.. Osmanlı burada düştü ve buradan ayağa kalkacak.. Diriliş de Kuruluş da burada olacak.. Kader buysa bu!. 

****

Her ülke coğrafyasıyla güçlüdür.. Biz Irak’la güçlüyüz, Suriye’yle güçlüyüz, İran’la güçlüyüz, hatta Suudi Arabistan’la güçlüyüz.. Bunu kaybettiğimiz zaman bizi Anadolu’da boğarlar inanın.. 20’nci yüzyılda bizi Anadolu’ya hapsettiler..Şimdi o hapis hayatını kırıyoruz..İçerideki ve dışarıdaki çatışma alanlarını kapatmak için ne gerekiyorsa yapmak gerekiyor. Bunun olmaması için kimse bir bahane öne süremez..Onun için içimizde kurdukları cepheye aralıksız olarak; “Bizim Suriye’de, Libya’da, Irak’ta, Mısır’da; Ortadoğu’da ne işimiz 

var?!” çığırtkanlığı yaptırdıklarına bakmadan Millî ve Yerli olmamız şart..Hayırlı günler diliyorum.

YORUMLAR

  • 0 Yorum