Şaban Öztürk

Şaban Öztürk


Bir milletin kökünü kurutmak istiyorsanız

20 Haziran 2021 - 17:45

Bir Toplumu Bitirmek İstiyorsanız

O toplumun âlimlerini, hocalarını, imamlarını itibarsızlaştırın ki toplumu derleyip toparlayacak, onlara rehberlik edecek, istikamet belirleyecek olan âlimlere güven kalmasın.. Onları kendi aralarında birbirine düşürün, halkın önünde tartıştırın, her birine farklı bir şey söyletin ki halkın nazarında itibarları zedelensin..İmamları ve hocaları komedi filmlerinin ve fıkraların başkarakteri haline getirip gözden düşürün ki kriz anlarında rehberlik yapıp safları tahkim 

edecek kimse kalmasın.. Bunları da en çok da onlardan yana görünenlere yaptırın!..

****

Bir Toplumu Mahvetmek İstiyorsanız, Öğretmenleri itibarsızlaştırın ki öğrencileri bile onları ciddiye almasın ve onların üzerinde hiçbir yaptırımları kalmasın..Velilerin fırçaladığı, öğrencisinin hakaret ettiği, yöneticisinin kıymet vermediği sıradan memurlara dönüşsünler.. Sonunda ne bir nesil yetiştirebilecek heyecanları, ne toplumu ıslah edebilecek aşkları, ne de zorluklarla başa çıkabilecek azimleri kalsın!.

****

Bir Toplumu Perişan Etmek 

İstiyorsanız, O toplumu dizilerden, yarışma programlarından, yemek, evlilik ve magazin programlarından başlarını kaldıramayacak hale getirin ki gerçek hayatla bağları kopsun.. Diziler vesilesiyle ahlaksızlığı yasak aşk, zinayı seviyeli birliktelik, adatmayı sıradan bir iş olarak gösterin ki toplumun temelleri sarsılsın..

****

Bir Toplumu Çözmek İstiyorsanız

Peygamberi dini alanın dışına itin ki halkın İslami yaşamında yegâne örnek ortadan kalksın.. Sürekli bize Kur’an yeter deyin ki Peygamberin sözünün yerine kendi aklınızı koyup toplumu istediğiniz gibi yönlendirebilesiniz ve Kitap’ı kafanıza göre yorumlayabilesiniz.. Geleneği, geçmiş birikimi itibarsızlaştırın ki o toplumun geleceğini de yok edebilesiniz..Bidatleri ve hurafeleri yaygınlaştırın ki hakikati perdeleyebilesiniz..

****

Bir Toplumun Kökünü Kurutmak İstiyorsanız, Özellikle sakallıların, başörtülülerin, namazlıların yalan söylemesini, iftira atmasını, haksızlık yapmasını, kul hakkına girmesini, sözünde durmamasını, borcunu ödememesini, harama bulaşmasını, kirlenmesini, örselenmesini ve yıpranmasını 

sağlayın ki toplumun Müslüman 

kimliğe zerrece güveni kalmasın..  

YORUMLAR

  • 0 Yorum