İsmail ÖGEDAY

İsmail ÖGEDAY


Dua Vakti

08 Nisan 2020 - 18:10

Bismillahirrahmanirrahim, Ey bağışlaması bol olan, Yüce Rabbim! Bugün Ramazan ayının müjdecisi olan Beraat kandili. Bu gece Sana ellerini açmış, milyonlarca Müslüman var. Ellerimizi boş çevirme Ya Rabbi. Allahım kapına geldik, günahkarız bizim bilerek ya da bilmeyerek işlediğimiz, tüm günahlarımızı affeyle. Biliyoruz ki Sen affı seven, affedensin işte tüm günahlarımızla Senin kapındayız, gidecek başka yerimiz yok, sığınacak başka bir limanımız yok Ya Rab.
 
Defalarca, tıpkı bir okyanusun oratasında savrulan, bir gemi gibi olduk, limanına sığındık Ya Rabbi! Bizleri affeyle. Boynumuzu büktük, elimizi Sana açtık, biliyoruz ki Sen ol deyince Olduran sın, bizleri, içerisinde bulunduğumuz bu salgından kurtar. Bu gecenin hatrına, Peygamber Efendimiz (SAV)’in hatrına kurtar bizleri Ya Rab. Camilerimiz günlerdir cemaatsiz, Cumalarımız hüzünlü, Kabe-i Muazzamamız boş, ellerimizi açtık, Sana geldik Ya Rab! Tez zamanda camilerimizi doldur, Kabemizi ziyaretçisiz bırakma Ya Rab.
 
Allahım beni ,anamı, babamı, kardeşlerimi, çocuklarımı, tüm sevdiklerimi ve cümle müslüman alemini koru. Ya Rabbi! Dünya’da barışı, sevgiyi, hoşgörüyü, hakim kıl. Bizleri Salih kullarından eyle, Sana karşı kulluk görevimizi en iyi şekilde, yerine getirenlerden eyle bizleri. Bizlere bolluk ve bereket nasip eyle Ya Rab! Namerde muhtaç eyleme bizleri Allah’ım. Senin iznin olmadan, daldaki yaprak dahi yere düşmez, Ya Rabbi Senden gelen her şeye razıyız, biz günahkar kullarını darda bırakma Allahım.
 
Sen’den geldik, tekrar Sana döneceğiz. Bizleri Senin karşına gelebilecek, amel defteri düzgün kullarından eyle Ya rabbi! Ya Rab, bizleri kabir azabından, hesabını veremeyeceğimiz işlerden, haram lokma yemekten, kötü insanlardan, kazadan, beladan ve görünür görünmez her türlü nusibetten uzak eyle. Hastalık, sağlık, açlık, tokluk, zenginlik, fakirlik, bolluk ve darlık Senin elinde.  Yer yüzüne gelmiş geçmiş ne kadar Peygamberin varsa, ismini bildiğimiz ya da bilmediğimiz, sayabildiğimiz ya da sayamadığımız ne kadar Peygamberin varsa, işte o Peygamberlerinin Sana ettiği dualar gibi, bizde Sana öyle duada bulunuyoruz.
 
Bizleri bu çıkmaz sokaktan çıkar Ya Rab! Yunus’u balığın karnından kurtardığın gibi, Yusuf’u kör bir kuyudan çıkardığın gibi, Eyyüb’ü çektiği çileden kurtardığın gibi bizleri de kurtar Ya Rab’bi. Ya Rab kalbinde zerre kadar imanı olanı bağışla, bizlere kabir azabı ve cehennem azabı çektirme, Münker ve Nekir meleklerin, bizi kabirde sorguya çektiği vakit, bizlerin hesabını kolaylaştır Allahım. Allahım dilimizden ve kalbimizden Senin Adını eksiltme, bayrağımızı indirtme, ezanımızı dindirtme Ya Rab!
 
Bizleri, sürekli Sana el açanlardan eyle, biliyoruz Sen’in bizim kıldığımız ne namazımıza ne, tuttuğumuz Orucumuza ne de Sana karşı yaptığımız ibadetlere ihtiyacın olmadığını biliyoruz Ya Rab. Buna rağmen Sen, biz aciz kullarını yarı yolda hiç bırakmadın, bizleri yarı yolda bırakma Allahım. Bizleri depremlerden, sel felaketlerinden, doğal afetlerden, salgın hastalıklardan, her türlü belalardan uzak eyle.
 
Bizlere, son nefesimizde Kelime-i Şahadet getirerek, çene kapamayı nasip eyle. Yaklaşan Ramazan ayına ve daha nice Ramazan aylarına, bizleri sağlıklı ve sıhhatli bir şekilde ulaştırmayı, nasip eyle Allahım. Devletimize, milletimize, güç ve kuvvet ver, vatanımızı iç ve dış düşmanlara karşı muhafaza eyle Ya Rab. Bizleri Cennetinle müjdele, Kevser havuzunun başında bizleri sevdiklerimizle beraber eyle, bizleri Paeygamber Efendimize komşu eyle Allahım!
 
Başta Sen’in rızan için canını veren ve sonrasında vatanı, milleti, bayrağı ve ezanı için canını veren tüm şehitlerimizin mekanını cennet eyle, bizleri de Peygamberler,şehit ve şühedaların hatrına cennetine koy Allahım. Amin el Fatiha

YORUMLAR

  • 0 Yorum