Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın yeni ismi belli oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı'nın ardından kameraların karşısına geçti.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın yeni ismi belli oldu
11 Ekim 2021 - 22:40
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Beştepe'de uygulanan Kabine Toplantısı sona erdi. Toplantı 3 saat sürdü. Gündeme dair mühim açıklamalarda tespit edilen Erdoğan, Türkiye'nin Paris İklim Anlaşması'nı yürürlüğe koyduğunu hatırlattı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu kapsamda Murat Kurum'un görevde bulunduğu Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın adının, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı olarak değiştirildiğini söyledi. "Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'mızın adını Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı olarak değiştiriyoruz" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu bakanlığımıza bağlı olarak İklim Değişikliği Başkanlığı kuruyoruz. Tarım ve Orman Bakanlığımıza bağlı olan Meteoroloji Genel Müdürlüğü ile Çölleşme ve Erozyonla Mücadele Genel Müdürlüğünü Çevre, Şehircilik İklim Değişikliği Bakanlığı'na bağlıyoruz" dedi.

Öte yandan fiyat artışlarından ötürü sıkıntıya düşen çalışanları ve üreticilerimizi güvenliğini sağlamak amacıyla her türlü tedbiri aldıklarını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ülkemizi yatırım, üretim, ihracat, istihdam esasları üzerinde, cari dengemizi 'fazla' tarafında devamlı geliştirerek büyütmeyi sürdüreceğiz" dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum