Afyon Ak Parti Aday adayları kendilerini tanıttılar

AK Parti milletvekili aday adayları Merkez İlçe Başkanlığı Yönetim Kurulu üyeleri ile tanışma toplantısına katıldılar.

Afyon Ak Parti Aday adayları kendilerini tanıttılar
03 Mayıs 2018 - 00:17

AK Parti milletvekili aday adayları Merkez İlçe Başkanlığı Yönetim Kurulu üyeleri ile tanışma toplantısına katıldılar. Aday adayları kendilerini tek tek tanıttı. Toplantıda konuşan AK Parti İl Başkan Vekili Av. Hüseyin Sezen şu ana kadar başvuru sayısını 39 olarak açıkladı. Sezen ayrıca hükümetin meclise gönderdiği 24 milyar liralık paket hakkında da bilgi verdi.

 

AK Parti milletvekili aday adayları, AK Parti merkez ilçe başkanlığı tarafından düzenlenen tanışma toplantısında bir araya geldiler. Toplantıya AK Parti İl Başkan Vekili Hüseyin Sezen, Kadın Kolları Başkanı Ferda Ertürk, Gençlik Kolları Başkanı Ethem Karahan, Merkez ilçe Başkanı Bülent Eser, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban ve milletvekili aday adayları katıldı.

 

“Tüm aday adaylarına eşit mesafedeyiz”

 

Toplantıda konuşan İl Başkan Vekili Hüseyin Sezen, “Değerli teşkilat üyelerimiz, partimizin kıymetli aday adayları, Türkiye, 24 Haziran’da yıllardır süre gelen ancak tıkanmalara neden olan sistemi değiştirecek bir seçime gidiyor. Ülkemiz bu tarihte genel seçimlere gidecek ve 27. dönem milletimizi temsil edecek olan milletvekillerini seçecektir. AK Parti olarak aday adaylıklarını yarın saat 19:00’a kadar kabul edeceğiz. Sonraki aşama ise temayül yoklaması olacak. Biz AK Parti İl Başkanlığı olarak bütün aday adaylarına eşit mesafede yaklaşıyor, birbirinize karşı rakip değil ancak ve ancak refik olarak görüyoruz. Her bir aday adayımız bizim zenginliğimizdir. Çıktıkları bu kutlu yolda Allah zaferler nasip eylesin” dedi..

 

Şu ana kadar 39 başvuru yapıldı

 

“Şu ana kadar tam 39 aday adayı partimize başvurdu” diyen Sezen, “İlgiden ziyadesiyle memnunuz. Temayülden sonra ise Partimiz, devletimize, milletimize en iyi şekilde hizmet edecek adayların belirlenmesi için aday belirleme sürecini başlayacak. . 21 Mayıs’ta da milletvekili adayları açıklanacak. Biz yolumuza planlarımız dâhilinde devam ediyoruz. Hamdolsun bir aksama yok” şeklinde konuştu.

 

24 milyarlık paket

 

Sezen, “Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım seçime 54 gün kala bir paket açıkladı. Pakette yaşlıya, öğrenciye, çiftçiye ve borçluya kadar birçok kesimi kapsayan müjdeler var. Kısaca özetleyecek olursak 31 Mart 2018’den önce ödenmemiş vergi ve prim borçlan, trafik, seçim, askerlik, nüfus, RTÜK, köprü ve otoyol kaçak geçiş cezalan yapılandırılacak. Vatandaş Temmuz sonuna kadar başvurup 36 ayda ödeyebilecek. Peşinde faizin 90’ı alınmayacak. Sosyal güvenlik destek primi borçlan silinecek. Bağ-Kur borçlusu esnafın sağlık hizmeti almasının önü açılacak. Paket Türkiye büyük millet meclisinde. Kıymetli teşkilat üyelerimiz ve aday adaylarımız muhalefetin sahada konuşacağı hiçbir şey yok. 16 yıllık iktidarımızda yapmış olduğumuz ve yapacak olduğumuz her şeyi sahada anlatın. Bu paketi de vatandaşlarımıza anlatın. Ben şimdiden seçimlerin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

 

Adaylara eğitim verilecek

 

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Bülent Eser de konuşmasında “Biz, kongremizden hemen sonra zaten seçim olacakmış gibi çalışıyorduk. Sandık yönetim kurulu üyelerimizi yüzde 85 oranında tamamladık. Erken seçim ilan edildiğinde sandık yönetim kurulu üyelerini tamamladık. 24 Haziran’da yapılacak seçim günü sandık başına olacak sandık kurulu asil ve yedek üyeleri hazır. Tabi bu seçim yeni bir sistemle yapılacak. Cumhurbaşkanını halk seçecek, hükümetin başı Cumhurbaşkanı olacak. Milletvekilleri de beraber seçilecek. Bunlar daha önceki seçimlerde farklı farklı uygulama ile yapılıyordu. Bizim en kısa sürede sandık kurulu üyelerimize eğitim vermemiz gerekiyor. Bundan sonraki işimiz eğitim vermek olacak. Bizim sandık başında oturan arkadaşlarımızın yüzde 90’ı en az 4-5 seçim sandık başında görev almış insanlar fakat değişiklikler var. Bizim bu değişiklikleri vereceğimiz eğitimlerle anlatmamız gerekiyor” ifadelerine yer verdi.

 

Toplantı daha sonra aday adaylarının kendisi tanıtması ile devam etti. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum