2'inci üniversitemizin adı Veysel Eroğlu olsun

Afyonkarahisar görev yapan yerel ve ulusal medya mensupları ile bir araya gelen AK Parti Milletvekili aday adayı Ömer Taşkapılı, "Bakanımız Veysel Eroğlu'nun hizmetleri noktasında ne kadar teşekkür etsek azdır. Keşke 2. Üniversitemizin adı Veysel Eroğlu Teknik Üniversitesi olsaydı"

2'inci üniversitemizin adı Veysel Eroğlu olsun
03 Mayıs 2018 - 00:13

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili aday adayı Ömer Taşkapılı, basın mensupları ile kahvaltıda bir araya geldi. Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban'ın da katıldığı kahvaltılı basın toplantısına yeni ve eski İl Yönetim Kurulu üyeleri ile teşkilat mensupları yer aldı.  Ömer Taşkapılı'nın çalışkan ve dürüst birisi olduğunu ifade eden Başkan Çoban, Taşkapılı'ya çıktığı Milletvekili aday adaylığı yolunda başarılar diledi.

 

ÜLKE SEVDALISI REİSİMİZLE ZORLU SÜREÇTE BİRLİKTE ÇALIŞMAK İSTİYORUM

Basın mensuplarına kendisi hakkında bilgiler veren Taşkapılı, daha sonra milletvekili olması durumunda yapacağı çalışmalardan bahsetti. Taşkapılı, "Geçen dönem AK Parti Afyonkarahisar teşkilatında il yönetiminde yer aldım. Bu dönemde partimizin daha ileriye gitmesi için bütün gücümle çalıştım. Sultandağı ve Sinanpaşa ilçele Koordinatörlüğü görevinde bulundum. Memleketim olan Afyonkarahisar'ı çok seviyorum. Yaklaşık 50 yaşımdayım. 50 yıldan buyana üniversite ve askerlik hayatım hariç kesintisiz ve vasılasız olarak memleketim olan Afyonkarahisar’da  yaşamaktayım. Öncelikle dünya liderimiz ülkemizin ve tüm mazlum coğrafyasının umudu olan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile ülkemizin geçirdiği bu zorlu dönemde birlikte aynı davanın bir neferi olmanın haklı gururunu yaşıyorum. Bu vesile ile 24 Haziran seçimlerinde AK Parti'den Milletvekili aday adayı olarak hem vatan hem de doğup büyüdüğüm şehir olan Afyonkarahisar için her türlü fedakarlığa hazır olduğumu ilan etmek istedim. Bizler kadere inanan insanlarız. Nasibimizde varsa bu kutlu görev yerimizi alıp, fani olan bu dünyada hoş bir sada bırakarak ve güzel şehrimiz Afyonkarahisar'a tüm birikimlerimle katkı sağlamak istiyorum. Bu vesile ile davetimize katılan tüm basın mensubu arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum" dedi.

 

DEVLET İLE MİLLET ARASINDA KÖPRÜ VAZİFESİ YAPACAĞIM

Neden Milletvekili aday adayı olduğunu da açıklayan Taşkapılı, şöyle konuştu; "Son derece önem arz eden bir seçim atmosferindeyiz. Ülkemiz her alanda büyüdükçe güçlendirmek 2023 hedeflerini gerçekleştirmek için, partimizin adı olan adalet ve kalkınma yolunda Afyonkarahisar'ımıza hizmet üretmek için yola çıktım. Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan'ın gösterdiği hedefler doğrultusunda milletimizin hak etitği yüksek yaşam kalitesini sağlamak için yola çıktım. Afyokarahisar'ımızın sağlık, turizm, üniversite ve ticaret merkezi haline getirmek için yola çıktım. Doğduğumuz ve doyduğumuz memleketimizin insanlarına hizmet etmek, ahde vefa borcumuzu ödemek için yola çıktım. Afyonkarahisar'ımızın sıkıntılarını ve ihtiyaçlarını biliyorum. Bunların çözümünde devlet ile milletin arasında köprü vazifesi yapacağım.  Çıktığımız bu kutlu yolda mazlumların sesi ve umudu olan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a destek olmak için yola çıktım. Gerçek dava adamlığını şiar edinip, milletime hizmet etme tecrübesinde 'bende varım demek için' aday adayı oldum."

 

PROJELERİM VAR

Milletvekili olduğu takdirde bir takım projeleri hayata geçireceğini vurgulayan Taşkapılı, "Milletvekili olduğum takdirde yapmayı çok arzu ettiğim bir takım projelerimde mevcuttur. Bunlardan en birincisi memleketimiz Afyonkarahisar’da vatandaşlarımız ile daha sağlıklı görüşebilmemiz için kendi adımıza bir büro açacağız. Ankara'da toplantılarımız olmadığı zamanlarda haftanın belli günlerinde vatandaşlarımızın dertlerini ve sıkıntılarını dinleyeceğiz. Vatandaşlarımızın Ankara'ya kadar yormayacağız. Burada büromuz sürekli açık olup vatandaşımıza devlet ilevatandaş arasında iletişim konusunda bir köprü olacağız. Ankara'ya gittiğimizde de cep telefonu numaramızı hiç bir şekilde değiştirmeyeceğiz" dedi.

 

İKİNCİ ÜNİVERSİTEYE BAKANIMIZIN İSMİNİ VERELİM

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'nun Afyonkarahisar'a büyük hizmetlerinin olduğuna değinen Taşkapılı, ikinci üniversiteye bakan Eroğlu'nun isminin verilmesi gerektiğini vurguladı. Taşkapılı şu ifadeleri dile getirdi; "Bakanımız Veysel Eroğlu'nun hizmetleri noktasında ne kadar teşekkür etsek azdır. Keşke 2. Üniversitemizin adı Veysel Eroğlu Teknik Üniversitesi olsaydı. Bu üniversiteye bağlı Orman mühendisliği bölümü açılsaydı ve yine bu üniversiteye bağlı şifa bitkileri ve ıtriyat bölümler ile birlikte milli tohum üretim bölümü olsaydı. Zira memleketimiz Afyon tarım şehri olmasından dolayı iş bu bölümler memleketimize gelişimine katkıda bulanacağı inancındayım. İş bu üniversite de lale tohumları, lavanta tohumları ile birlikte bir takım tarım ürünlerinin tohumları bu üniversitemizde üretebilsek. Türkiye genelinde değil dünyada ses getiren üniversite olurduk. Bu yüzden ben bu ve buna benzer bölümler ile neden Veysel Eroğlu Teknik Üniversitesi olmasın diyorum. Talep etmenin usulünü bilirsek bana olur gibi geliyor. Keza yine işsizlik ile mücadelede ana hedeflerimiz arasında olacak. Bunun için işsizlik ile mücadelede öncelikli olarak mesleki eğitimlere yer verip, ara kademe eleman açığımızı bir an önce giderilmesi gerektiği inancında olarak mesleki eğitim ve istihdama ilişkisinin güçlendirilmesi inancındayım. Keza Afyonkarahisar’daki STK ile devamlı irtibatta olarak ilimizin hangi konularda eksikliği yada sıkıntısı varsa o konuları meclise taşıyarak çözümü için çalışmalar yapacağım. Tüm makamlar gelip geçicidir. Görevlerimiz bitince mahcup olmayacağımız birlikteliklerimiz olsun, birbirimizin yüzüne bakabileceğimiz hatıralar ve eserler bırakalım inşaALLAH !

Bu düşüncelerle 24 Haziran 2018 seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisi ile milletimiz ve Afyonkarahisar’ımız kazansın istiyorum. Gayret bizden takdir hemşehrilerimizin ve genel merkezimizindir. Son olarak , bizim farkımız yapacağımız hizmetler olsun diyerek hepinize gönülden teşekkür ediyorum." Konuşmasının ardından Milletvekili aday adayı Taşkapılı basın mensupları ve kahvaltıya programına katılanlarla yakından ilgilendi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum