Veysel Eroğlu ve Yurdunuseven'den "hayırlı olsun" ziyareti

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekilleri Veysel Eroğlu ve İbrahim Yurdunuseven, AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu

Veysel Eroğlu ve Yurdunuseven'den "hayırlı olsun" ziyareti
28 Temmuz 2018 - 11:54

Milletvekilleri Eroğlu ve Yurdunuseven daha sonra da teşkilat üyeleri ile buluşarak birer açıklama yaptılar. Toplantıda konuşan Sezen “Afyonkarahisar için seferberlik başlattık” dedi.

 

TBMM’nin tatile girmesi ile birlikte Afyonkarahisar’a gelen AK Parti Milletvekilleri Prof. Dr. Veysel Eroğlu ve İbrahim Yurdunuseven, AK Parti İl Başkanlığı görevine asaleten atanan Av. Hüseyin Sezen’e hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirdi.

 

Teşkilatlarla buluştular

 

AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen, milletvekilleri Prof. Dr. Veysel Eroğlu ve İbrahim Yurdunuseven ile birlikte Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, İl Genel Meclis Başkanı Salih Sel, Merkez İlçe Başkanı Bülent Eser, Kadın Kolları Başkanı Ferda Ertürk, Gençlik Kolları Başkanı Ethem Karahan, ilçe, belde  teşkilat başkanları ve belediye başkanlarının katılımlarıyla bir basın toplantısı düzenledi.

 

“Sadece Afyonkarahisar’a değil, tüm dünyaya hizmet etti”

 

AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen, “Bildiğiniz üzere bu hafta Pazartesi günü Sayın Cumhurbaşkanımızın teveccühü ile asaleten İl Başkanlığı görevimiz başlamış oldu. Bugün de Sayın Bakanımız, vekillerimiz, ilçe başkanlarımız, Kadın ve Gençlik Kolları başkanlarımız hayırlı olsun ziyaretinde bulundular. Ben bu dileklerinden dolayı teşekkür ediyorum. İnşallah birlikte hayırlı hizmetlerde bulunacağız. Afyonkarahisar için koşturmaya devam edeceğiz. Ben güzel dilekleri için herkese ayrı ayrı tek çok teşekkür ediyorum. Efendim öncelikle Sayın Bakanımız gerek Devlet Su İşleri'nde ki görevinde, gerek milletvekilliği, gerek Bakanlığı döneminde Afyonkarahisar'a eşsiz sayısız hizmetlerde bulundu. Sayın Bakanımız dünya çapında bir akademisyen ve hizmetkârdır. Sadece Afyonkarahisar'a değil tüm Türkiye'ye ve tüm dünyaya su gibi aziz olmaları için büyük hizmetlerde bulundu” dedi.

 

“Afyonkarahisar için seferberlik başlattık”

 

“Afyonkarahisar'da da dokunmadığı ilçe, köy, belde ve hiçbir mecra kalmadı” diyen Sezen sözlerine şöyle devam etti: “Allah kendisinden razı olsun. Rabb'im her iki cihanda kendisini su gibi aziz kılsın. Yapmış olduğu hizmetleri anlatmaya kalksak günler geceler yetmez. Bundan sonra Afyonkarahisar için yapılacak yatırımlar 3 yıllık yatırım programına  alınmış. Zaten bizzat kendisi takipçisi, bizde takipçisi olacağız. Bundan sonra Afyonkarahisar'ın belediye başkanımız, İl Genel Meclis başkanımız, Kadın, Gençlik Kolları ve milletvekillerimiz ile Afyonkarahisar için koşturmaya hizmet etmeye devam edeceğiz. Bundan sonra inşallah kaldığımız yerden devam edeceğiz. Önümüzde ciddi bir yerel seçim var. Biz 24 Haziran'dan hemen sonra çalışmalarımıza başladık. Biz Afyonkarahisar için seferberlik başlattık. Biz sadece ilimizdeki AK Partililerin değil, ilimizdeki bütün partilerin hizmetkârıyız. İnşallah hizmet ehli olacağız. Bunun da garantisini veriyoruz. Rabbim bize, teşkilatımıza bizlere yardımcı olsun İnşallah gönül alıp gönül kırmamak üzereyim hayırlı hizmetlerde bulunmayı nasip etsin.”

 

“Yerel seçimlerde alnımızın akıyla çıkacağız”

 

AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Ethem Karahan da bir konuşma yaptı. Karahan, “Ben öncelikle asaleten ataması gerçekleştirilen Hüseyin Sezen başkanımıza hayırlı uğurlu olsun diliyorum. Rabbim inşallah memleketimize hayırlı hizmetler yapmayı nasip eder. Önümüzdeki yerel seçimlerde alnımızın akıyla çıkacak ve hizmetlerimizi sürdüreceğiz” dedi.

 

“Yerel seçimlere hazırız”

 

AK Parti Kadın Kolları Başkanı Ferda Ertürk de konuşmasında, “İl Başkanımız Sayın Hüseyin Sezen’i tebrik ediyor, teşkilatımızı partimize hayırlı olmasını diliyorum. Ayrıyeten meclisimizin tatile girmesi vesilesiyle ayağının tozuyla buralara gelerek bizleri şereflendiren Sayın Bakanımıza ve milletvekilimize teşekkürlerimi arz ediyorum. İl başkanımızın belirttiği gibi inşallah bizlerin düsturu, parti teşkilatları olarak seçimin hemen ertesinde diğer seçim için hazırlıklara başlayan bir teşkilat olmamızdır ve hepinizin de bildiği gibi önümüzde çok önemli bir yerel seçimler var. Bizler teşkilat olarak bu işe hazır ve nazırız. Her türlü görevi yapmaya hazırız. Allah nasip ederse 18 Ağustos'ta yapılacak büyük kongremizin öncesinde Cumartesi günü ayın 4’ünde  Genel Merkez Kadın Kolları büyük kongremizi icra edeceğiz. Ankara Arena'da yapacağımız kongreye ben burada basın mensuplarımız vasıtasıyla tüm AK partilileri davet ediyorum” dedi.

 

“Allah hayırlı hizmetler nasip etsin”

 

Toplantıda bir konuşma da Merkez İlçe Başkanı Bülent Eser yaptı. Eser, “Hep birlikte önemli bir seçimi geride bıraktık. İl Başkanımıza da yeni görevi hayırlı olsun. İnşallah Allah hayırlı hizmetler nasip etsin. Yine hep beraber birlik ve beraberlik içerisinde çalışmalarımız devam edecek. Biz erken seçim kararı öncesinde zaten belediye yani yerel seçimler için çalışmaya başlamıştık. Şimdi inşallah güçlü bir şekilde yerel seçimlerde üzerimize düşeni gerçekleştireceğiz” diye konuştu.

 

“Yerel seçimlerde iyi bir netice alacağımıza ümit ediyorum”

 

İl Genel Meclis Başkanı Salih Sel ise “İnşallah el birliğiyle çalışarak yerel seçimleri iyi bir netice ile alacağımızı ümit ediyorum. Bugüne kadar Afyonkarahisarımıza, ülkemize ve mazlum coğrafyalara çok büyük hizmetler yapan bakanımıza çok çok teşekkür ediyorum. Allah kendisinden razı olsun. Gerçekten sadece bakan olarak değil akademisyen olarak da dünyada sayılı insanlardan birisi. Sayın bakanımıza yapmış olduğu hizmetlerden dolayı çok teşekkür ediyorum. İnşallah bundan sonra da tekrar daha iyi görevlerde göreceğimize yürekten inanıyorum” şeklinde konuştu.

 

“10 yıl sonra yatırımlar konuşulacak”

 

Sel’in ardından bir konuşma da Belediye Başkanı Burhanettin Çoban yaptı. Çoban konuşmasında, “Bundan 10 yıl 15 yıl sonra örnek veriyorum Sinanpaşa da bir ilçe başkanı ‘Şu barajı ben yaptım’ diyecek. Belediye başkanı da diyecek ki ‘ben ilçemin Şu sorunlarını hallettim. Sayın bakanımızın destekleriyle şunları kazandırdım’ diyecektir. Bununla birlikte İl Genel Meclis Başkanımız Salih Sel beyefendi 10 yıl sonra diyecektir ki ‘ben sulama konusunda 100 milyon liralık yatırım yaptım. Bunu da dönemin Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'nun destekleri yaptım’ diyecektir. 10 yıl sonra yatırımlar konuşulacak ve Bakanımızın adı zikredilecek” ifadelerine yer verdi.

 

“24 Haziran 2015’te atandım, 24 Haziran 2018’de seçildim”

 

AK Parti milletvekili İbrahim Yurdunuseven de konuşmasında “24 Haziran 2014 tarihinde İl Başkanı olarak atandım. 24 Haziran 2018 tarihinde de milletvekili olarak seçildim. Geçtiğimiz günlerde asaletini alan sayın İl Başkanımıza hayırlı olsun dileklerimizi iletmek için ziyaret ettik. Ben Sayın Başkanımızı yeni görevinde başarılar diliyorum. 24 Haziran'daki seçimlerin hemen ardından hükümetimiz kuruldu. Bundan sonra inşallah sayın bakanımızı daha güzel görevlerde görmeyi bekliyoruz. Bugüne kadar atanan tüm bakanlarımızla, bakan yardımcısı arkadaşlarımızla hayırlı hizmetler yapmayı niyaz ediyoruz. Mecliste göreve başladığımız andan itibaren ilk olarak vatandaşlarımızın hmediği OHAL yasasını kaldırdık ve gerekli tedbirleri alarak yeni yasalar çıkardık. Bununla birlikte bedelli askerlik konusunda bir çalışma yaptık ve 15 bin lira ile 21 gün askerlik yapılması kararını çıkardık. Yine sağlık çalışanlarımıza ek gösterge yaptık. İnşallah ülkemizin ve milletimizin hayrına bir çok hizmetler yapacağız” dedi.


“Seçimlerde kapı kapı dolaştık”

 

Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu da “Hüseyin Sezen beyi Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın tensibiyle asaleten il başkanı olmasından dolayı tebrik ediyorum. Zaten bizlerde vekalet-asalet fark etmiyor. Seçimlerde hep birlikte kapı kapı dolaştık. Bütün teşkilatımla gurur duyuyorum. Cumhurbaşkanımızda bunu fark etmiş. Biz oy oranında Türkiye’de 11.sıraya yükseldik. Bu çok önemli bir husus. Cumhurbaşkanımıza da Afyonkarahisar’dan yüzde 70 oranında bir oy verilerek Afyonkarahisar’da bir destan yazıldı. Gönül isterdi ki milletvekili sayıları da daha çok olsun ama bu olmadı, yine de güzel bir başarı sağladığımızı düşünüyorum” dedi. 

 

“Gelişimizin sebebi mahalli idareler seçimi”

 

“Buraya gelişimizin esas sebebi Mart ayında yapılacak olan Mahalli İdareler seçimi” diyen Eroğlu, “Bu seçimlerde Afyonkarahisar kendine yakışır bir şekilde büyük bir gayret göstererek, destan yazması gerekiyor. Bugün bu startı veriyoruz. 18 Ağustos’ta büyük kongremiz var. Orada sizlerden istediğimiz güçlü bir şekilde gidelim. O kongreye güçlü bir şekilde gidersek bunun faydasını ileride görürüz. Sayın Cumhurbaşkanımız Afyonkarahisar’a büyük önem veriyor. Her konuşmasında ‘Biz Afyonkarahisar’dan yola çıktık’ diyor. Bu parti Afyonkarahisar’da kuruldu. Şehit kanlarıyla yoğrulmuş, mübarek topraklar buralar. Dolayısıyla hep ayakta, ilel ebet de ayakta kalacak. AK Parti dünyanın en güçlü siyasi organizasyonu” diye konuştu.

 

“Hizmet edip, gönül kazanacaksın”

 

Eroğlu konuşmasını, “AK Parti Türkiye’ye çok büyük hizmetler yaptı. Paradan sıfırların atılması, muazzam yatırımlar daha nice şeyler sayabiliriz. Yollar, dev tüneller, hava yolları halkın yolu oldu. Hızlı tren geldi, özellikle savunma sanayinde bugün kendi silahımızı üretiyoruz. Uzayda bizde varız. Nereden nereye geldik. Bunları vatandaşlara hatırlatmak gerekiyor. Bizler bunları her zaman hatırlayacağız.  Cumhurbaşkanımızın yemin töreniyle yeni sisteme geçildi. Cumhurbaşkanlığı yönetim sisteminde işler çok hızlı bir şekilde ilerleyecek. Burada bize düşen vazife mahalli idareler seçimlerinde Afyonkarahisar’da bütün belediyeleri almaktır. Bu nu başarmak için hazır mıyız? Bende diğer vekillerimizle Afyonkarahisar’a daha sık gelerek yapılan çalışmalara katılacağız, takip edeceğiz. Belediye başkanlığı sadece hizmet yapmakla kazanılmıyor. Gittiğim yerlerde belediye başkanlarıyla konuşuyorum, ‘Sayın Başkan bütün yolları altınla kaplatsan, vatandaşın gönlünü kazanamadıysan seçimi kazanman mümkün değil’ diyorum. Vatandaşlara hem hizmet edeceksin hem de gönlünü kazanacaksın” ifadeleri ile noktaladı.

 

İl Başkanı Sezen, milletvekillerimiz Veysel Eroğlu ve İbrahim Yurdunuseven ile birlikte belediye otobüsünde vatandaşları selamladılar. Daha sonra da belediyeye geçtiler. Başkan Çoban’ı ziyaret eden heyet, uzun çarşıda esnaf ziyaretine çıktı. Heyetin son durağı ise Belediye tarafında hizmete sunulan No 03 oldu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum