Reklam
Reklam
Reklam

Vali Gökmen Çiçek'ten Avukatlar günü mesajı

Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek Avukatlar günü mesajı yayınladı. Vali Çiçek tüm avukatlarımızın “Avukatlar Günü ”nü kutluyor, meslek hayatlarında başarılar diliyorum dedi

Vali Gökmen Çiçek'ten Avukatlar günü mesajı
04 Nisan 2021 - 18:40
Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek Avukatlar günü sebebiyle yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi. 

Vatandaşların huzurlu ve güvenli bir ortamda hayatlarını sürdürmelerinin temel şartlarından biri adaletin sağlanmasıdır. Bu çerçevede bireyin hak ve özgürlüklerinin kullanılmasında ve savunulmasında ve ülkemizin bir hukuk devleti olmasında avukatlarımız önemli bir görev üstlenmektedir.

Savunma hakkının temsilcileri olmakla birlikte bağımsız yargının güvencesi olan avukatlarımız, vatandaşların hak arama özgürlüğünün kullanılmasında ve korunmasında hukuki yardımda bulunarak, bağımsız yargının da güvencesi olmaktadırlar.
 
Avukatlık mesleğinde sorunların giderilmesi, mesleki bilgi ve tecrübelerin paylaşılması, çalışma şartlarının iyileştirilmesi ve avukatlar mesleklerini iyi bir şekilde icra edebilmeleri noktasında önemli hizmetler yapan Afyonkarahisar Barosu, şehrimizle ilgili sosyal konularda da duyarlı davranarak her daim bizlerle birlikte hareket etmektedir.
 
Bu vesile ile kamu vicdanı, adalet ve hakkaniyetin sağlanması hususunda sorumluluk anlayışı içerisinde görevlerini yerine getiren başta Afyonkarahisar Barosu Avukatları olmak üzere tüm avukatlarımızın “Avukatlar Günü ”nü kutluyor, meslek hayatlarında başarılar diliyorum. dedi. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum