Bu önemli buluşmada, İş Konseyi'nin gelecek dönem faaliyetleri, diaspora çalışmaları, ikili ticari ilişkiler ve sektörel iş ve yatırım fırsatları masaya yatırıldı.
Osman Arslan Başkanlığında İlk Adım
Türkiye-Sırbistan İş Konseyi, Osman Arslan'ın liderliğinde gerçekleşen ilk toplantısında, DEİK Genel Sekreteri Caner Colak ve yürütme kurulu üyeleriyle bir araya geldi. Toplantı, Türkiye ile Sırbistan arasındaki ekonomik ilişkilerin güçlenmesine ve iş birliğinin artmasına yönelik atılan önemli bir adım olarak kaydedildi.Gelecek Dönem Faaliyetleri Ele Alındı
Toplantıda, İş Konseyi'nin gelecek dönem faaliyetleri detaylı bir şekilde ele alındı. İki ülke arasındaki diaspora çalışmaları ve ikili ticari ilişkilerin geliştirilmesi için yapılacak projeler üzerinde yoğunlaşıldı. Sektörel iş ve yatırım fırsatları da masaya yatırılarak, iş dünyasına değerli bilgiler sunuldu.Güçlü İş Birliği İçin Kararlı Adımlar
Osman Arslan, toplantının ardından yaptığı açıklamada, Türkiye-Sırbistan İş Konseyi olarak güçlü bir iş birliği hedefiyle yola çıktıklarını belirtti. Diaspora çalışmalarının yanı sıra, ticaretin artırılması ve sektörel yatırım fırsatlarının değerlendirilmesi konularında kararlı olduklarını vurguladı.DEİK Genel Sekreteri'nden Destek
DEİK Genel Sekreteri Caner Colak ise Türkiye-Sırbistan İş Konseyi'nin faaliyetlerine yönelik desteklerini sürdüreceklerini ifade etti. İki ülke arasındaki ticari ilişkilerin güçlenmesine katkı sağlamak adına çalışmalarına devam edeceklerini belirtti.