Son Dakika: Sosyal güvenlik prim borçları ertelendi

Son dakika haberine göre Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, sosyal medya hesabından bir açıklamada bulundu. Bakan Adana, Antalya, Mersin, Osmaniye ve Muğla illerinde çıkan yangınlarda etkilenen ilçelerdeki iş yeri ve sigortalıların sosyal güvenlik prim borçlarının ödeme sürelerinin ertelendiğini duyurdu.

Son Dakika: Sosyal güvenlik prim borçları ertelendi
03 Ağustos 2021 - 00:45
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Twitter hesabından yangınların çıktığı bölgelerle ilgili yapılan düzenlemeyi kamuoyu ile paylaştı.


Bakan Bilgin’in açıklamaları şu şekilde:
 
Adana, Antalya, Mersin, Osmaniye ve Muğla illerimizde çıkan yangınlardan etkilenen ilçelerimizdeki işyeri ve sigortalıların sosyal güvenlik prim borçlarının ödeme sürelerini erteleme kararı aldık. Yangınlardan etkilenen vatandaşlarımızın ilaçlarına erişimi için de gereken tedbiri aldık.

Kronik hastalığı olanların süresi biten raporları geçerli sayılarak ilaç ve tıbbi malzemeleri karşılanmaya devam edilecek. Evleri zarar gören vatandaşlarımız da en yakın Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğüne veya Sosyal Güvenlik Merkezine başvurarak ilaçlarını temin edebilirler.

Yangından etkilenen tüm vatandaşlarımıza bir kez daha geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Devletimiz tüm kurumları ve imkanlarıyla sahadadır. Bu zor günleri el ele atlatacak, yaralarımızı birlikte saracağız.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum