SON DAKİKA : AFYON ŞEKER FABRİKASI'NIN İHALE SONUCU BELLİ OLDU

Kotası en yüksek Şeker fabrikası olan Afyon Şeker Fabrikası'nın ihalesinin kazananı belli oldu.

SON DAKİKA : AFYON ŞEKER FABRİKASI'NIN İHALE SONUCU BELLİ OLDU
26 Nisan 2018 - 17:24

Özelleştirme İdaresinde (ÖİB), kurumun Başkan Yardımcısı Bekir Emre Haykır başkanlığında pazarlık usulüyle gerçekleştirilen ihaleye, Albayrak Turizm Seyahat İnşaat Ticaret AŞ, Safi Katı Yakıt Sanayi ve Ticaret AŞ, Kayseri Şeker Fabrikası AŞ, Torunlar Gıda Sanayi ve Ticaret AŞ, Mutlucan Tuz Madencilik İnşaat Turizm Otomotiv Petrol Nakliye Sanayi ve Ticaret AŞ-MBM Enerji İnşaat Turizm Emlak Petrol Nakliye Sanayi ve Ticaret AŞ Ortak Girişim Grubu, Özbey Holding AŞ Ortak Girişim Grubu, Alkon Yapı Sanayi Tekstil Ticaret AŞ, Doğuş Yiyecek ve İçecek Üretim Sanayi Ticaret AŞ katıldı.

 

Afyon Şeker Fabrikası ihalesi 400 milyon lira açıldı. İlk elemeli turda Torunlar Gıda elendi. Fiyat 635 milyon liraya çıktı. İkinci turda Özbey Holding elendi fiyat 680 milyon liraya çıktı. Son elemeli turda ise Mutlucan-NDM Ortak Girişim Grubu elendi.

 

İhalede ilk olarak kapalı zarflarda elemesiz teklifler alındı. Üç elemeli tur sonrasında gerçekleştirilen açık artırmada başlangıç tutarı 701 milyon 100 bin lira, artırım aralığı da 1 milyon lira olarak belirlendi.

 

DOĞUŞ, ÜÇÜNCÜ İHALEYİ KAZANDI

Açık artırma ihalesine geçildi. Fiyat 702 milyon lira seviyesinde. İhaleyi açık artırma teklifleri sürecinde, 725 milyon liralık teklifle Doğuş Gıda (Doğuş Yiyecek ve İçecek Üretim Sanayi Ticaret AŞ) kazandı. Doğuş Gıda, Yozgat Şeker Fabrikası ihalesini ise 275 milyon lira ile, Bor Şeker Fabrikası ihalesini ise 336 milyon lira ile kazanmıştı.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Halil İbrahim
  2 yıl önce
  Uçak ve araba fabrikasını kapattı ranlar ülkeye bir çivi dahi çıkmayıp bol bol heykel yapanlar şimdi şikayet ediyor CHPʹnin şikayet ettiği bir şey de kesin memleket için hayırlı bir şeyler vardır vatana millete hayırlı olsun
 • Murat
  2 yıl önce
  Ne diyeyim ilimizdeki buyuk ve cok onemli kurumlar tek tek ya satiliyor yada kaldiriliyor.?