Reklam

Mehmet Zeybek, İstiklal Marşı kabulü mesajı yayımladı

Mehmet Zeybek, İstiklal Marşı kabulü mesajı yayımladı
11 Mart 2020 - 21:11

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, İstiklal Marşı'nın 12 Mart 1921'de T.B.M.M.'de kabul edilmesinin 99. yıldönümü sebebiyle bir ileti yayınladı.Halkımızın serbestlik savaşında, millî ruhun uyanmasında ve bağımsızlık çabasına dönüşmesinde, İstiklal Marşı'nın çok büyük katkısının olduğunu belirten Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, İstiklal Marşı'nın bağımsızlık, serbestlik ve hakkaniyet ışığı ile halkımızın yolunu aydınlatmaya devam edeceğini belirtti. 

    

Afyonkarahisar Başkan Zeybek mesajında şu ifade eler yer verdi; “Türk Milleti’nin özgürlüğüne, bağımsızlığına ve kutsal değerlerine olan inancını destanlaştıran, Kurtuluş Savaşının kazanıldığı koşulların tarif ve yerini bulduğu İstiklal Marşı’nın 12 Mart 1921 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabul edilişinin 99. Yıl dönümünü idrak etmenin haklı gurur ve heyecanını yaşıyoruz.

 

         İstiklal Marşı, Milletimizin vatan aşkını, kararlılığını ve inançlarına vermiş olduğu önemi abideleştiren kurucu bir metindir.Ayrıca, kuvvetli ve bağımsız bir ülkenin onurlu yurttaşları olarak okuduğumuz İstiklal Marşımız, vatanın ne kadar kutsal bir emanet olduğunu, vatanın bölünmez bütünlüğünden ve bayrak sevgisinden asla vazgeçilemeyeceğini dile getiren milletimizin ortak sesi, ortak vicdanı, yol haritasıdır.

 

         Mehmet Akif Ersoy; Kurtuluş Savaşı döneminde yaşananları ve tümüyle milletimizin karakterini, en akılda kalıcı, en güzel ve ilham veren bir biçimde yansıtarak, bu eseri Türk Milleti'ne armağan etmiştir.Mücadeleci, idealist, dinine, milletine sadık, yurtseverlik ruhuyla bize bıraktığı bu güzel mirası gelecek nesillere aktarmak ve bu mirası yaşatmak bizim en büyük vazifemizdir.Bu vesileyle İstiklal Marşımızın kabulünün 99. Yıldönümünde, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy olmak üzere, bu destanı yazdıran İstiklal Mücadelemizin tüm kahramanlarını, şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum