Afyonhaber - Toplu taşımalara Koronavirüs önlemi

Afyonkarahisar Belediyesi Korona virüse karşı halk otobüslerinde tedbirleri artırdı

Afyonhaber - Toplu taşımalara Koronavirüs önlemi
11 Mart 2020 - 21:06

Koronavirüs tüm dünyada hızla yayılıyor. Dünyayı tehdit eden koronavirüsü nedeniyle Afyonkarahisar Belediyesi bünyesinde hizmet veren şehir içi halk otobüslerinde dezenfeksiyon işlemleri yapılımaya başlandı.

 

Belediye çalışanları ilaçlama çalışmaları kapsamında, özel kıyafetler giydi, maske taktı ve dezenfekte işlemi yaptı 

 

Yapılan çalışmalar ve alınan tedbirler kapsamında vatandaşların virüslerden olabildiğince uzak tutulması hedefleniyor. Bu kapsamda Veteriner İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından halk otobüsleri ilaçlandı. İlaçlama çalışmaları periyodik olarak devam edecek.

 

Koronavirüse karşı önlemleri aldıklarını ifade eden Veteriner İşleri Müdürü İsmail Atlı,  "Son günlerde tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de koronavirüs gündemde. Biz de ilimizin sağlığı ve huzuru için tedbirlerimizi üst seviyeye çıkardık. Halkımızın yoğun olarak kullandığı alanlarda ve toplu taşıma araçlarımızda, temizlik ve dezenfeksiyon işlemlerini artırdık. Önümüzdeki günlerde kamu binalarında, banka ATM’lerinde otobüs durakları vb. toplu kullanım alanlarını dezenfeksiyon işlemlerini düzenli olarak yapmaya devam edeceğiz” dedi. Kynak : www.afyonhaberim.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum