Hasta Hakları Günü Afyon'da etkinlikler ile kutlandı

Afyonkarahisar Sağlık Müdürlüğü 26 Ekim Dünya Hasta Hakları Gününü etkinlikler ile kutladı

Hasta Hakları Günü Afyon'da etkinlikler ile kutlandı
28 Ekim 2021 - 00:11
Afyonkarahisar İl Sağlık Müdürlüğü yaptığı açıklamada; Hasta ve yakınlarının daha kaliteli bir hizmet alabilmeleri için hak ve sorumluluklarının farkında olmaları oldukça önem arz etmektedir. Bu konuda farkındalık oluşturmak amacıyla her yıl 26 Ekim Dünya Hasta Hakları Günü kutlanmakta ve çeşitli aktiviteler yapılmaktadır.

Bu yıl da Hasta Hakları Günü; ilimizdeki üniversite, kamu ve özel sağlık kuruluşlarının hepsinde bir kısım etkinlikler ile kutlandı. Etkinlikler sağlık kurumlarında faaliyet gösteren, Hasta Hakları Birimlerimiz tarafından organize edildi.

Afyonkarahisar'da dzünelemem etkinlikler kapsamında her kurumun hasta hakları birim sorumlusu tarafından, polikliniklere başvuran hastalar ile servislerde yatan hasta ve yakınlarına bilgilendirme yapıldı. Kendilerine, hasta hakları ve sorumlulukları konulu broşür dağıtılarak çeşitli ikramlarda bulunuldu. Herkesin görebileceği yerlere dikkat çekici, bilgilendirici afişler asıldı. Ayrıca kurum ve kuruluşlarda hizmet veren personele yönelik eğitimler düzenlenerek konu ile ilgili bilgiler verildi. ifadelerine yer verildi
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum