FATİH ANADOLU LİSESİ YİNE PORTEKİZ'DE!

Fatih Anadolu Lisesi Erasmus+ Programı Okul Eğitimi Stratejik Ortaklıklar Faaliyeti kapsamında kabul gören “Science, Technology, Engineering and Maths Inside The Class- MET Inside” “Sınıfta Bilim, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik” adlı projesinin ilk toplantısını Portekiz’de gerçekleştirdi.

FATİH ANADOLU LİSESİ YİNE PORTEKİZ'DE!
14 Kasım 2018 - 22:45

 Fatih Anadolu Lisesi’nin 195,647 Avroluk hibeyi hakkederek koordinatörü olduğu projenin konusu ARDUINO ve EV3 gibi programlanabilir robotları, 3D yazıcıları ve Web 2.0 araçlarını STEM etkinliklerine entegre ederek ders içi etkinliklerde kullanmaktır. Böylece temel bilimlerin ortaya koyduğu bilgilerle teknoloji ve mühendislik eğitimini harmanlayan, problemler karşısında çözüm üreten, yenilikçi projeler geliştiren bireyler yetiştirilecektir. Portekiz’in ev sahipliğini yaptığı bu hareketliliğe Türkiye, Polonya, Litvanya, İspanya ve İtalya’dan toplam 12 öğretmen, proje ön hazırlık çalışmalarını yapmak ve ilerideki süreçte yürütülecek olan eğitim etkinliklerini planlamak için katılmıştır. Bu hareketliliğe Fatih Anadolu Lisesi’ni temsilen İngilizce Öğretmenlerinden Pınar AKKURT ve Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Mustafa DOĞAN katılmışlardır.

 

Okul Müdürü Sami SOLMAZ, bu tarz eğitim etkinliklerinin ve projelerin okullarımız ve eğitim sistemimiz için çok önemli ve faydalı olduğunu projenin bir sonraki hareketliliğinin  de Afyonkarahisar’da gerçekleşeceğini; tüm kurum personelinin ve öğrencilerin ilimizin ve ülkemizin kültürel ve manevi değerlerini, doğal kaynaklarını ve güzelliklerini en iyi şekilde tanıtmaya çalışarak, misafirlere zengin bir etkinlik sunacaklarını sözlerine ekledi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum