SAADET PARTİSİ İL STK VE HALKLA İLİŞKİLER BAŞKANLIĞI ZİYARETLERİ

Çevre ve Şehircilik Müdürü Hüseyin Vahit Okumuşer ziyaretten memnun kaldıklarını ifade ettiler.

Reklam
SAADET PARTİSİ İL STK VE HALKLA İLİŞKİLER BAŞKANLIĞI ZİYARETLERİ
14 Kasım 2018 - 22:42

Çevre ve Şehircilik Müdürü Hüseyin Vahit Okumuşer ziyaretten memnun kaldıklarını ifade ettiler.

 

Heyet adına Erhan Akpınar yapmış oldukları Şehircilik Çalıştayından çıkan sonuçları anlattı.

 

Akpınar açıklamasında ;

İlk olarak belediyecilikte DÜRÜSTLÜĞÜN ön plana çıkartılması gerekir. Yönetimde ve Halkla ilişkilerde dürüst olunmadığı takdirde yönetim zaafları oluşacaktır.

Şehirler kurulurken kültürel farklılıkların göz önünde tutulması gerekiyor.

Tarımsal arazilerin heba edilmeden yatay şehirleşme planlamasına özen gösterilmeli,şehir estetiğine önem verilmeli ve estetik,şahsiyetli bir şehir oluşturmalıyız.

 

Medeni şehirler kurmak için önceliğimizin eğitim,ahlak ve maneviyat olduğunu unutmamalı,İslam ve Osmanlı medeniyetine göre hareket etmeliyiz.

 Komşuluk ve insani ilişkileri bitiren bir şehircilik anlayışı Milletimizin birliğine engel teşkil etmektedir.Kimsenin birbiriniz ziyaret etmediği bir şehir olabilir mi?

Yerel yöneticilerin şehirlerin tarihi dokularını korumak için bir felsefe ortaya koymaları gerekmektedir.

 

Belediyecilikte verimlilik oranı maalesef çok düşük,yerel yönetimde verimlilik ön planda tutulmalıdır. Belediye personelleri yaptığı işten memnun ve tatmin olmalı ve işini en iyi şekilde yapması için teşvik edilmelidir.

 

Şu anda göç eskiden olduğu şekilde merkeze değil heryerden heryere göç var. Bu da şehirleri bitiren bir problemdir.Buna bir an önce önlem alınmalıdır.

Mevcut durumda en önemli problem yetki ve yönetim kargaşasıdır. Hem yerel kendi içinde hemde merkezi yönetim ile yerel yönetimler arasında ciddi bir yetki ve koordinasyon problemi var. Bunun yanında ikinci problem denetim problemidir.İktidar partisinden olan yönetimler denetim noktasında sıkıntı yaşamıyor ama iktidar partisinden olmayanlar fazlasıyla yaşıyor.

 

Son dönemlerde belediyelerde ehil kişilerin olmaması dikkat çekicidir.

Çevre kirliliği had safhaya ulaşmış durumda ve denetimsizlik çevre kirliliğini arttırmaya sebep olmaktadır.

Belediye harcamalarında şeffaf olunması gerekir.

 

Belediyelerde en çok harcama personel harcamasına gitmektedir. Yatırım olmadığı gibi satılacak bir şey de kalmamıştır. Verimlilik personel üzerinden de denetlenmelidir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum