Ersoylu ve Kıpırtı'dan aday adaylığı açıklaması

27. dönem AK Parti milletvekili aday adayları birbiri ardına açıklama yapıyor. Son olarak Eğitimci-Ziraat Mühendisi Şükrü Ersoylu ve Muhasebeci Rasime Fedakar Kıpırtı aday adaylıklarını açıkladılar.

Ersoylu ve Kıpırtı'dan aday adaylığı açıklaması
01 Mayıs 2018 - 14:11

AK Parti aday adayı sayısı gün geçtikçe artıyor. Son olarak iki aday adayı daha açıklama yaptı. İlk açıklama Eğitimci-Ziraat Mühendisi Şükrü Ersoylu’dan geldi.

 

Ersoylu: Uyuma ihtiyaç var

 

Eğitimci-Ziraat Mühendisi Şükrü Ersoylu, “Oluşturulan yeni yönetim sistemiyle toplumun beklenti ve taleplerinin karşılanabilmesi dünyadaki yerleşik düzenin çıkarları için oluşturulan çatışma ortamının tam merkezinde yer alan ülkemizin güven ve istikrarının korunabilmesi, devletimizin bekası için kanun yapıcı meclis ve cumhurbaşkanlığı hükümeti arasında uyuma ihtiyaç vardır. Bu nedenle mecliste yer alması gereken vekillerin yasa yapma ve denetim faaliyetlerini sağlıklı bir şekilde yürütebilmesi için birikim ve donanımı yüksek vizyon ve misyon sahibi ülkemizde bölgemizde ve küresel ölçekte oluşabilecek yeni şartlar karşısında fikir üretebilen ve bu durumu toplumun bütün kesimleriyle paylaşabilme yeteneklerine sahip seçmeni ve toplumuyla iletişim kanalları açık ve iyi iletişim kurabilen onların sorunlarını giderebilmek için çözüm yöntemleri geliştirecek özelliklere sahip olmalarına ihtiyaç vardır. Değerli dostlarım; şu anda yaşamış olduğumuz süreç tam da bu süreçtir. Çıkmış olduğumuz bu kutlu yolda bizleri yalnız bırakmayan bütün AK Parti ailesine ve dostlarımıza teşriflerinden dolayı teşekkür ediyor saygılar sunuyorum” dedi.

 

Kıpırtı: “24 Haziran yerli akılla uluslararası aklın hesaplaşmasıdır”

 

27. dönem milletvekili aday adayı olan Rasime Fedakar Kıpırtı da yaptığı açıklamada 24 Haziran seçimlerinin neden önemli olduğunu anlattı. Kıpırtı, “24 Haziran seçimleri sadece bir seçim değil bir Türkiye meselesidir. Türkiye'nin varlığına ve birliğine, geleceğine ve güçlenmesine, büyümesine karar verme biçimidir. 24 Haziran seçimleri yerli ve milli olanla, uluslararası aklını hesaplaşmasıdır. Malazgirt, Osmanlı ve Cumhuriyet ruhuna sahip çıkma zamanıdır. Doğu Akdeniz ve Ege'de hesabı olanlara karşı necip Türk milleti 24 Haziran'da sandıkta cevabını verecektir. Kirli seçim ittifaklarına rağbet edenleri, 15 milletvekilini bir gece ansızın himmetle peşkeş çekenleri de aziz milletimiz vicdanlarında mahkum etmiştir. Bugüne kadar saha çalışmalarında alt kadrolarda iki dönem Belediye Meclisi'nden edindiğimiz deneyimle, mesleki bakış açımızla halka diyaloğumuzla, hâsılı içinizden çıkan bir kız kardeşiniz olarak 24 Haziran  seçimlerinde 27. dönem milletvekili aday adayı oldum. Bu cihetle vekaletinize talibim” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum