Reklam
Reklam

Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı'nın Bayram mesajı

Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı, 2021 yılı Kurban Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.

Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı'nın Bayram mesajı
19 Temmuz 2021 - 23:58
Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi.

Sosyal dayanışmanın zirveye çıktığı Kurban Bayramı, aziz milletimizin inanç köklerinin ne kadar sağlam olduğunun da bir nevi ispatı gibidir. Kurban Bayramı bizlere; Hz. İbrahim ve Hz. İsmail’in sadakat ve teslimiyetini hatırlatır. Bu ibadet bir yandan kişinin Allah’a yakınlaşması, diğer yandan dayanışma ve yardımlaşma bilincinin gelişmesini ön görür.

Bütün bayramların sevinç içinde yaşandığı, küskünlerin barıştığı, barış ve mutluluğun egemen olduğu, savaş, terör ve yoksulluğun geride kaldığı bir dünya için bayramların birer imkân olması temennisiyle kutladığımız Kurban Bayramımızı ülkemizde ve tüm dünyada etkisi devam eden Korona virüs salgını dolayısıyla buruk bir şekilde kutlamanın üzüntüsü içerisindeyiz. İnşallah en kısa zamanda yine eskisi gibi birlik ve beraberlik içerisinde sevinçle bayramlarımızı kutlamayı ümit ediyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle Dinarlı hemşerilerimin ve tüm İslam aleminin Kurban Bayramı’nı kutluyor, bu bayramın tüm insanlığa, ülkemize ve ilçemize huzur, mutluluk ve bereket getirmesini diliyorum.” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum