BAŞKAN ADAYI ZEYBEK'E OSB'DE YOĞUN İLGİ

Afyonkarahisar Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) faaliyet gösteren sanayicileri ziyaret eden AK Parti Belediye Başkan Adayı Mehmet Zeybek, bölgede yaşanan ulaşım ve diğer sorunları çözeceğini belirterek; “Afyonkarahisar’ı ve sanayicilerimizi daha güzel günler bekliyor” dedi.

Reklam
BAŞKAN ADAYI ZEYBEK'E OSB'DE YOĞUN İLGİ
19 Mart 2019 - 00:10

OSB’de faaliyet gösteren firmaları ziyaret etmeden önce OSB Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Yeşilay’ı makamında ziyaret eden AK Parti Belediye Başkan adayı Mehmet Zeybek, Yeşilay ile bir süre fikir alışverişinde bulundu. Daha sonra Zeybek, beraberindeki AK Parti Milletvekilleri Ali Özkaya, İbrahim Yurdunuseven, İl Başkanı Hüseyin Sezen, OSB Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Yeşilay, Belediye Meclis Üyesi Adayları ve partililer ile firmaları ziyaret etti.  Tek tek firma sahipleriyle görüşen Zeybek, OSB için hayata geçirmek istediği projeleri anlattı. Sanayicilerin yoğun ilgisi ile karşılanan Başkan adayı Zeybek, firma çalışanlarıyla da görüştü. 31 Mart seçimlerinin önemine dikkat çekerek destek isteyen Zeybek, Organize Sanayi Bölgesi’nin ulaşım sorununu çözeceğinin sözünü verdi. Her zaman sanayicinin yanında olacağını ifade eden Zeybek, “Türkiye’mizin bütünlüğü için istikrarın devamı için AK Parti olarak oylarınıza talibiz. İnşallah Afyonkarahisar’ı daha güzel günler bekliyor” dedi. 

 

SIRADAN BİR SEÇİM DEĞİL

31 Mart seçimlerinin önemini belirten Başkan Adayı Zeybek, “Bu seçim sıradan bir belediye başkanlığı seçimi değil. Karşı taraftakileri hep birlikte görüp izliyoruz televizyonlarda. Millet ittifakı denilen bir ittifak var. Bunda CHP, İYİ Parti ve HDP var arkalarında. Bunu sizden gizliyorlar. Bunu HDP Milletvekilleri alenen izah edip açıkladılar. Hatta dediler ki; Mahsur Yavaş Belediye Başkanlığını kazanırsa kendi kazandım zannetmesin bizim varlığımızı hmesi mecbur diyorlar. Sadece Ankara ve İstanbul’da değil bunlar ittifakı. HDP’nin aday çıkarmadığı tüm illerde beraber hareket ediyorlar” diye konuştu.

 

AFYONKARAHİSAR HALKI BİZİ HİÇBİR ZAMAN YANILTMADI

“Afyonkarahisar halkı bizi hiçbir zaman yanıltmadı” diyen Zeybek şöyle konuştu; “Devamlı istikrardan yana oy kullandılar. İstikrarın sürmesini istiyorsak ülkenin bölünmez bütünlüğünü istiyorsak bu ülkede ezanlar susmasın istiyorsak daha önce olduğu gibi Sayın Cumhurbaşkanımıza destek vermek durumundayız. Biz AK Parti olarak sizlerin oylarına talibiz. Her ne kadar birileri bir şeyler anlatıyorsa da ayağı yere basmayan ifadeler. Ben bu milletin onlara itibar edeceğine inanmıyorum. İnşallah sandık başına vardığımızda gene istikrardan yana ve ülkemizin bütünlüğünden yana oy kullanacağınızdan eminim.”

 

GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİNİ HEDEFLİYORUZ

Yeni dönemde gönül belediyeciliği hedeflediklerini kaydeden Zeybek “İnşallah hep beraber gönüller yapmaya geliyoruz. Yarım kalan projeleri kaldığı yerden devam ettirerek inşallah daha fazlalarını daha farklılarını Afyonkarahisar’a kazandıracağız. Ayağı yere basmayan hiçbir projeyi kitapçığımıza almadık. AFRAJ Projesini hayata geçireceğiz dedik. Bunu Ulaştırma Bakanlığıyla gerekli görüşmelerimizi yaptıktan sonra yağacağız diye açıkladık. Semt Poliklinikleri dedik sayın bakanımız iki gün önce Afyonkarahisar’daydı. Bizzat bunu teyit ederek projelerimiz arasına aldık. Hayali hiçbir projemiz yok. Allah izniyle verdiğimiz sözleri bir bir yerine getirdiğimizi göreceğiz” dedi. 

 

EN AZ İŞSİZLİĞİN OLDUĞU İLLERDEN BİRİSİYİZ

Ziyarette Başkan adayı Zeybek’e eşlik eden Milletvekili Ali Özkaya’da, Afyonkarahisar’ın iller arasında en az işsizliğin olduğu illerden olduğunu söyledi. Özkaya şöyle devam etti; “Hükümet olarak iş verenlerle görüşüp asgari ücreti 2020 liraya çıkardık. Gerçekten alt gelir grubundaki kardeşlerimizin bir nefes alması bir adım daha rahatlaması açısından çok önemli oldu. Ben 5 defa Milletvekili adayı olarak Afyonkarahisar’ı gezdim. Bugün her gittiğimiz yerde insanlar dua ediyor. Diyor ki, asgari ücretten dolayı Allah razı olsun. Mermer sektöründe çalışanların ağır iş yaptığını görüyorum. Seçim çalışmalarımızda, fabrika gezilerimizde gördük. Önce çalışma bakanımıza da söyledim. Şimdiki çalışma bakanımıza da söyledim. Bizim mutlaka mermer sektörünü yeniden değerlendirmemiz lazım. Mermerde yoğun iş gücüyle çalışan kardeşlerimizin belli bir oranda yıpranma payı vermemiz lazım. Bu kardeşlerimizin diğer mesleklere göre bir adım daha erken emekli olacak bir sistemi kurmamız lazım.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum