Reklam
Reklam
Reklam

Atso 2021 Mart ayı Meclis Toplantısını Yaptı

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Meclisi’nin 2021 senesi Mart ayı toplantısı, ATSO Meclis Başkanı Dr. Mehmet Sıtkı Merdivenci idaresinde, video konferans yöntemiyle düzenlendi.

Atso 2021 Mart ayı Meclis Toplantısını Yaptı
27 Mart 2021 - 01:13
Toplantının açılış konuşmasını yapan ATSO Meclis Başkanı Dr. Mehmet Sıtkı Merdivenci, “Malumunuz bulunduğu üzere Kovid-19 salgınının etkisi devam ediyor. Biz de bu amaçla toplantılarımızı ve eğitimlerimizi video konferans üzerinden gerçekleştiriyoruz. Ülkemiz denetimli yeni normalleşme vakitcini yaşasa da, Sıhhat Bakanımız Sayın Dr. Fahrettin Koca’nın her hafta açıkladığı veriler, salgının tam olarak denetim altına alınamadığını gösteriyor. Burada hepimize düşen görev, maske, uzaklık ve temizlik kuralına uymaktır” dedi

Afyonkarahisar Devlet Hastanesi’nde Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası 1. Basamak Yoğun Bakım Ünitesi’nin açıldığını kaydeden Merdivenci, “Pandemi, toplum sağlığını koruma noktasında büyük bir sorun oluşturuyor. Bu bağlamda, Afyonkarahisar Devlet Hastanesi’nde Odamız adına 1. Basamak Yoğun Bakım Ünitesi’nin açılmasının sevincini yaşıyoruz. Açılış törenini geride bıraktığımız zamanlarda gerçekleştirdiğimiz Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası 1. Basamak Yoğun Bakım Ünitesi’ne katkı gerçekleştiren başta Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Hüsnü Serteser olmak üzere, Yönetim Kurulu Üyelerimiz’e ve siz kıymetli Meclis Üyelerimiz’e teşekkür ediyorum. Bu vesile ile bütün hastalara acil şifalar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Merdivenci, konuşmasına şu şekilde devam etti:
“22 Mart 2021 tarihinde Merkez 2. Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyeti toplantısını, Odamız ev sahipliğinde gerçekleştirdik. Toplantıda Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Hüsnü Serteser, Merkez 2. OSB Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçildi; heyet, şahsımı da Merkez 2. OSB Denetim Kurulu Üyeliği’ne seçti. Bu amaçla teşekkür ediyorum, Hüsnü Bey’i de yeni vazifiyeti bundan dolayı kutluyorum. Elbirliğiyle, Merkez 2. OSB’yi faal hâle getireceğimize ve en kısa vakitde yatırımcı ile buluşturacağımıza inanıyorum. Bu hususta bizlere destek olan Sayın Valimiz Gökmen Çiçek’e, Sayın Milletvekillerimiz’e, Sayın Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek’e ve Sayın İl Genel Meclisi Başkanımız Burhanettin Çoban’a teşekkür ediyorum.”

Ekonomi ile alakalı da görüşlerini dile getiren Merdivenci, “Mart ayı içersinde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan aracılığıyla Ekonomi Reform Paketi açıklandı. Bu hususta takvim de Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın internet sitesinde yayınlandı. Mart ayında malumunuz bulunduğu üzere Merkez Bankası yönetiminde de farklılığa gidildi. Sayın Naci Ağbal’ın yerine Merkez Bankası Başkanlığı’na atanan Sayın Şahap Kavcıoğlu’na başarılar diliyorum. İş dünyasının beklentisi, yatırım ortamının iyileşeceği bir ekonomik düzlem oluşturulmasıdır. Ülkemizin bir an evvelce yüksek enflasyon-yüksek faiz-yüksek döviz kuru sarmalından kurtulması, ekonomimiz amacıyla en büyük dileğimizdir” şeklinde konuştu.

“27 Mart Cumartesi günü Berat Kandili’ni idrak edeceğiz. Bu kutsal gecenin şehrimize, ülkemize ve dünyaya sağlık, barış, huzur ve sevinç getirmesini diliyorum. Bir vakit evvelce kaybettiğimiz Meclis Üyemiz, merhum İsmail Mühsürler’den boşalan Meclis Üyeliği’ne Sayın Alper Alp gelmiştir. Merhum İsmail Mühsürler’i bir kez daha rAhmetle anıyorum; Sayın Alper Alp’e de başarılar diliyorum.”

Toplantının ikinci gündem maddesinde, 2021’in Şubat ayı karar özetleri oybirliğiyle onaylandı.Toplantının üçüncü gündem maddesinde 2021’in Şubat ayı Hesap Hülasası oybirliğiyle tasdik edildi.Toplantının dördüncü gündem maddesinde Oda aidatlarının kredi kartı ile taksitlendirilmesi oybirliğiyle onaylandı.Toplantının beşinci gündem maddesinde ATSO Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Şapcı, Yönetim Kurulu’nun Şubat-Mart 2021 Faaliyetleri ile alakalı sunum yaptı. Şapcı’nın sonrasında ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser söz aldı. Serteser, Meclis Üyeleri’ne Merkez 2. Organize Sanayi Bölgesi ile alakalı oluşturulan çalışmalarla alakalı bilgi sunarak Merkez 2. OSB amacıyla “Yeşil OSB” hedefini belirlediklerini kaydetti. Serteser, Afyonkarahisar Devlet Hastanesi Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası 1. Basamak Yoğun Bakım Ünitesi’nin kurulmasına destek veren hayırseverlere teşekkür etti.

Toplantının son gündem maddesi olan “Dilek ve Temenniler” kısmında, ATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Şükrü Köse, Meclis Üyeleri Hüseyin Şehitoğlu ve İbrahim Sömer, söz alarak görüşlerini dile getirdi.

ATSO Meclis Başkanı Dr. Mehmet Sıtkı Merdivenci, “Dilek ve Temenniler” kısmının sonrasında Meclis Üyeleri’ne teşekkür ederek toplantıyı kapattı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum