Akdeniz'de 6 büyüklüğünde deprem!

Son dakika haberine göre Akdeniz açıklarında 6 şiddetinde bir deprem meydana geldi. Deprem Antalya ve çevresinde, Isparta, Aydın ve Denizli'de de hissedildi.

Akdeniz'de 6 büyüklüğünde deprem!
19 Ekim 2021 - 09:37
Akdeniz Kaş açıklarında meydana gelen depremin saati 8:32 olarak belirlendi. Depremin Antalya ve çevresinde, Isparta, Aydın ve Denizli'de de hissedildiği öğrenildi. AFAD verilerine göre deprem, 9.59 km derinlikte gerçekleşti. Kandilli Rasathanesi ise depremin şiddetini 6.1 olarak açıkladı.

"CAN VE MAL KAYBI YOK"
Antalya Valisi Ersin Yazıcı tarafından yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi "İlimiz Kaş ilçesi açıklarında (155 km), saat 08.32'de 6,0 büyüklüğünde meydana gelen depremde, şu ana kadar gelen bilgilere göre çok şükür can ve mal kaybı bulunmamaktadır. Tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum."

BELEDİYE BAŞKANI VE KAYMAKAM'DAN AÇIKLAMA
Kaş Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş ise "Ben hissetmedim. Çevreden bize ulaşan herhangi bir hasar olduğuna dair bilgi yok. Deprem çok açıkta olduğu için Kaş ilçe merkezi ve mahallelerinde fazla hissedilmedi" açıklamasında bulundu.

Kaş Kaymakamı Şaban Arda Yazıcı da "54 mahalle muhtarımızla iletişim sağlandı. Şu ana kadar Kaş ilçemizde tespit edilen hiçbir olumsuzluk yok. Can ve mal kaybı yok" dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum