AK Parti STK'lar ile kahvaltı yaptı !!

AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen ilimizde faaliyet gösteren sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ile bir araya geldi.

Reklam
AK Parti STK'lar ile kahvaltı yaptı !!
08 Şubat 2019 - 19:25

“Cumhurbaşkanımız ilimize gelecek”

 

Toplantıya milletvekilleri ile birlikte belediye başkanı ve belediye başkan adayı Mehmet Zeybek de katıldı. Toplantıda konuşan Sezen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ilimize geleceğini söyledi.

 

AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen, ilimizde faaliyet gösteren sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ile kahvaltıda bir araya geldi. Karayolları Parkında yapılan toplantıda milletvekilleri Prof. Dr. Veyseyl Eroğlu, Ali Özkaya ve İbrahim Yurdunuseven ile birlikte Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, İl Genel Meclis Başkanı Salih Sel ve belediye başkan adayı Mehmet Zeybek de hazır bulundu.

 

“Sayın Cumhurbaşkanımız ilimizi ziyaret edecek”

 

Toplantıda konuşan AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen, “31 Mart 2019 yerel seçimleri arifesindeyiz. Bu seçimde Sayın Cumhurbaşkanımızın da tercihleri ile ‘gönül belediyeciliği’ ideali ile yola çıktık. Tabi toplumla siyaset arasında bir köprü olan siz değerli sivil toplum kuruluşları, dernek ve vakıf yöneticileri olarak bu seçimde inşallah sizlerle hep birlikte vatandaşların gönüllerine girmek için kapı kapı ev ev dolaşıyoruz. AK Parti'nin ana teması ‘Gönül belediyeciliğidir.’ Biz bu seçimlerde ‘mesele memleket’ dedik. ‘Memleket işi gönül işi’ dedik. Gönüller yapmak için inşallah yollara koyulduk. Yaklaşık 10 senedir belediyemizi yöneten kıymetli belediye başkanımız Burhanettin abimiz siz STK temsilcilerine karşı her türlü desteği verdi. Sizlerle her projede birlikte oldu, sizlere büyük destekler verdi. İnşallah bundan sonra da içimizden birisi, sivil toplum kuruluşlarında emeği olan Mehmet Zeybek abimiz ile yola devam edeceğiz. 31 Mart seçimlerinde sizlere çok işler düşüyor. Bu seçim ne Afyonkarahisar'ın, ne de ülkenin seçimi. Bu seçim ümmetin seçimidir. Ülkenin geleceğinin belli olacağı bir seçimdir. Biz burada sadece bir belediye başkanı seçmeyeceğiz. Ülkemizin beka meselesinde bir karar vereceğiz. Allah'ın izniyle en yüksek oy oranı ile Afyonkarahisar'dan Sayın Cumhurbaşkanımızın elini güçlendireceğiz. Seçim sürecinde de Sayın Cumhurbaşkanımız ilimizi ziyaret edecek. Hep birlikte onu misafir edeceğiz” dedi.

 

“Zeybek abimizin başkanlığında yeni hizmetler kazandıracağız”

 

Sezen’in ardından söz alan Belediye Başkanı Burhanettin Çoban da konuşmasında, “Tüm gücümüzün üzerinde bir çalışma ile kendimizi hizmete adadık. Başarılı hizmetler yaptığımız gibi, yapamadığımız da hizmetler oldu. İnşallah bunları da gelecekte Mehmet Zeybek ağabeyimizin başkanlığında Afyonumuza kazandıracağız. Ben 10 yıllık süre içerisinde teşkilatımızdan, özellikle Sayın bakanımızdan, milletvekillerimizden çok büyük destek gördüm. Birçok hizmeti desteği bu desteklerle başardık. Onlara huzurunuzda teşekkür ediyorum. 31 Mart seçimleri sadece Afyonumuz ve ülkemiz için değer değil, mazlum milletler için çok önemli. Türkiye'den başka hiçbir devletin ve hiçbir gücün kendilerine destek olmadığını biliyorlar. İnşallah onlar da kazanır, Afyonumuz da kazanır, Türkiye'mizde kazanır” ifadelerine yer verdi.

 

“Trafik projemizi bazıları hayal görüyor ama tamamlandığında gerçeği görecekler”

 

Belediye Başkan adayı Mehmet Zeybek de şehrin en büyük probleminin trafik olduğunu vurgulayarak şöyle konuştu: “Biz trafik konusunda proje açıklamıştık. Bazıları hayal gibi gördü. İnşallah proje yerine getirildiğinde hayal mi gerçek mi olduğunu arkadaşlarımız birebir göreceklerdir. Otopark konusunda da belediye başkanımızda Allah razı olsun kent meydanına altına 330 araçlık otopark yapıyor. Trafik sıkışıklığımızın en yoğun olduğu alan Mecidiye mahallesidir. Milli Birlik Caddesinden İmaret’e kadar olan cadde trafiğin en yoğun olduğu caddedir. Bir de Uzun Çarşı da trafik sorunumuz var. Biz buradaki otoparkı kullanarak trafik yoğunluğunu hafifletmeyi düşünüyoruz. Tabi Sayın Başkanımızın girişimleri neticesinde Bağ-Kur binamız ile ilgili yazışmalar devam ediyor. Bittiği zamanda inşallah bizim düşüncemiz az bir mekâna daha fazla nasıl araç park ederiz yönündedir. Bu bazı illerde var. Biz buraya böyle bir otopark yapmayı düşünüyoruz. İlimizde eskiden ciddi bir hava kirliliği söz konusuydu. Eskiye nazaran Kel tepe de yapılan hava sirkülasyon çalışmaları neticesinde bir nebze olsun azaldı. Geçtiğimiz günlerde Çevre Şehircilik Bakanımız ilimize gelmişlerdi. Bizim en büyük problemlerimizden birisi kentsel dönüşümdür. Sayın bakanımız bu konuda Mısri caminin olduğu bölgeler ve İmaret caminin olduğu bölgede 2019 yılında başlamak üzere ilk etapta 1000 adetlik kentsel dönüşüm sonucu bina yapma sözü verdi. Bunun yanında da otogarın karşısında 750 konutluk bir TOKİ projemiz var. Vatandaşlarımız isterlerse otogarın oradan daire alabilecekler. İsterlerse kendi mahallelerinde daire sahibi olabilecekler.”

 

“Sandık hassasiyetine dikkat çekti”

 

Bu seçimlerin bir beka meselesi olduğunu ifade eden Zeybek, “Bakınız Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu kendi ağzıyla söyledi. ‘Bu seçimleri itibarsızlaştırmak istiyorlar. 15 Temmuz'da yapamadıklarını bu seçimlerde yapmak istiyorlar’ dedi. Bakınız bunu kendilerinden biri tarafsız olarak söylüyor. O yüzden bu noktada biraz daha hassasiyet göstererek sandıklara sahip çıkmamız gerekiyor. Bu konuda lütfen hassasiyet gösterelim” dedi.

 

“Kazıyorsunuz, terör çıkıyor, kazıyorsunuz beka meselesi çıkıyor”

 

AK Parti milletvekili İbrahim Yurdunuseven, “16 Nisan'da bir referandum gerçekleştirdik. Hükümet sistemini değiştirelim dedik ve parlamenter sistemin bize yetmediğini anlattık. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine geçtik. Bu da sizin desteğinizle oldu. Bunun ilk sınavını 24 Haziran’da verdik. Burada sizlerin bizleri desteklemesi ile birlikte milletvekilliği seçimlerini gerçekleştirdik. Halkın seçtiği ilk cumhurbaşkanını göreve getirdik. Ben yine 31 Mart seçimleri bunun bir karşı referandumuymuş gibi değerlendiriyorum. Belediye başkanlığı seçimi, yerel seçimlerin ötesinde bir seçimdir.
Bakıyorsunuz karşınızda cepheleşmiş bir grup var. Hafiften kazıyorsunuz altından terör çıkıyor, hafiften kızıyorsunuz, beka meselesi çıkıyor, biraz daha kazıyorsunuz başka bir terör örgütü çıkıyor.  Türkiye'ye darbe vurmak isteyen insanların görüyorsunuz. Bu vesile ile ben öncelikle buraya karınca misali bizlere destek vererek safınızı göstermenizden dolayı hepinizden ayrı ayrı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

“Halk ‘Mehmet abi biz seni tanıyor ve destekliyoruz’ diyor”

 

AK Parti milletvekili Ali Özkaya da “Dostlar 31 Mart'ta bir belediye başkanı seçiyoruz. Şehrimizin istikametini tayin ediyoruz. Belediye Başkanı bir şehrin sahibidir. Hakikaten o kadar önemlidir ki en ufak bir hatada tamamen işin yanlış olmasına neden olabiliyor. Bu sebeple şehrin belediye başkanının merkezi hükümetle olan beraberliği, milletvekilleri ve yöneticileri ile olan birlikteliği çok önemlidir. Vizyonu, dürüstlüğü, ahlakı, samimiyeti, olduğu gibi görünmesi, göründüğü gibi de olması çok önemlidir. Mehmet Zeybek ağabeyimiz bu parti kurulduğu günden beri her kademesinde görev yapmış, Afyonkarahisar’ımızın sivil toplum örgütlerinin içinde bulunmuş, 40 yıldır müteahhitlik yapan, inşaatı bilen bir büyüğümüzdür. Genel merkezimiz Belediye Başkanı aday olarak gösterdi. Şimdi hep beraber buna katkı vermek gerekiyor. En yüksek oy ile belediyeye Afyonkarahisar'a yeniden AK Parti bayrağını dalgalandırmayı hedefliyoruz. Bunda benim hiçbir tereddüdüm yok. Gittiğimiz, görüştüğümüz insanlar ‘Mehmet abi biz seni tanıyoruz, biliyoruz. Bu sebeple arkanızdayız’ dediğini tebessümü ile birlikte hissediyoruz. Yaklaşık 20 kadar seçimde değişik görevlerde bulunmuş bir insan olarak artık insanların seçim sürecinde size olan mimik ve davranışlarından üç aşağı beş yukarı sonucun nereye varacağını kestirmeyi görebiliyorsunuz” dedi.

 

“5 yıl 4 ay hiç seçim yapılmayacak”

 

16 Mart 1919'da İstanbul’un işgal edildiğini hatırlatan Özkaya, “Kurtuluş Savaşı'nda İstanbul'u yeniden büyük bir gayretle almadık mı? Onun için tarihten ders almak ve bütün emperyalistlere, bütün zalimlere karşı Sayın Cumhurbaşkanımızın etrafında dimdik durmak gerekiyor ve belediye seçiminin beka ile ilgisi buradan geliyor. Oy oranının yüzde 52’nin altına düştüğü zaman ‘Efendim Sayın Cumhurbaşkanının 50’nin altına desteği düştü. Yeniden seçim olsun’ gayretine koşacaklar. Bunun beka ile ilgisi var. 5 yıl 4 ay hiç seçim yapılmayacak. Seçim tarihimizde seçim yapılmadan geçecek çok enderdir bu kadar süre. İşte bu dönemi bize yaşatmak istemiyorlar. Bu dönemi tartışmaya açmak istiyorlar. Bu dönemdeki kalkınma hamlelerimizin önüne geçmek istiyorlar. Siz aziz milletimiz buna müsaade etmeyeceksiniz. Ben buna inanıyorum” diye konuştu.

 

“Afyonkarahisar’a termal şehir kurulacak”

 

Son konuşmayı milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu yaptı. Eroğlu sözlerine ekonomi ile başladı. Eroğlu, “İlimiz ekonomik açıdan ciddi manada büyük bir il oldu. Sosyal tesisler ile istihdamda ile en ileri noktaya ulaştı. İhracatımız 3 kat arttı ve sigortalı insan sayısı 3 kat arttı. Kurulan yeni işyeri sayısı 45 arttı. Peki şimdi size soruyorum; Afyonkarahisar Termal turizmde bir numara oldu mu? Evet oldu. Eskiden İzmir Balçova, Bursa konuşurdu. Şimdi Afyonkarahisar konuşuluyor. Sağlık turizminde şu anda Afyonkarahisar bir numara. Size bir müjde vereyim; Şimdi Cumhurbaşkanımız dedi ki ‘Burada termal şehir kuralım.’ Özellikle yurt dışındaki insanların gelip tedavi olabileceği bir şehir kuracağız. Bunun projesine başladık. Vekillerimiz de bu konuda çalışıyor. Sağlık Bakanlığı, Bilim Sanayi Teknoloji Bakanlığı, Kültür Turizm Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bu noktada gerekli destekleri veriyorlar. Muhteşem bir proje olacak. Hatta biz orayı ‘özel sektör için teşvik sağlayalım’ diye ‘Özel Sağlık Enstitüsü Bölgesi’ olarak ilan edeceğiz. Bunlar büyük projeler. Dolayısıyla biz bir çok sektörde Afyonkarahisar’ı uçuracağız. Mesela kongre turizminin bütün toplantılarını burada yapacağız” dedi.

 

Toplantıda Iraklı olduğu öğrenilen bir kız öğrenci, Irak’ın su sorununu çözmek için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından görevlendirilen milletvekili Veysel Eroğlu ile sohbet etti. Görüşmede öğrenci, kendi tasarladığı Zafer isimli gazeteyi milletvekili Eroğlu’na takdim etti.

 

Toplantı, karşılıklı görüş alışverişinin ardından toplu fotoğraf çekinilmesi ile sona erdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum