Afyon Sıla Derneği'nden Bangladeş'e 2 adet su kuyusu!

Afyonkarahisar Belediyesi itfaiye teşkilatının girişimleri ile Bangladeş Lalmonirhat kentine bağlı Barakhata’da 2 adet su kuyusu açıldı.

Afyon Sıla Derneği'nden Bangladeş'e 2 adet su kuyusu!
02 Şubat 2021 - 15:55
Afyonkarahisar Belediyesi itfaiye teşkilatı öncülüğünde maddi zorluklar ve fiziki şartlar nedeniyle su sıkıntısı çeken coğrafyalara umut olmak için topladığı bağışların ardından su kuyuları, Bangladeş Lalmonirhat kentine bağlı Barakhata’da açılarak müslüman kardeşlerimiz ile buluştu. 

Toplanan bağışlar, Sıla Derneği Afyonkarahisar Şubesi aracılığı ile Bangladeş’de ki Müslüman kardeşlerimize umut oldu.

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, itfaiye teşkilatını tebrik ederek herkese örnek olmasını temenni etti.  Kuraklık, hastalık ve suya ulaşma güçlüğü çeken Müslüman kardeşlerimize umut olacak kampanya sonucunda açılan su kuyularının hayırlı olmasını temenni eden Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, İtfaiye teşkilatı ve bu hayra vesile olan Sıla Derneği Afyonkarahisar Şubesini tebrik etti.

Başkan Mehmet Zeybek, “Afyonkarahisar Belediyemize bağlı hayırsever itfaiye personelimizin çabalarıyla Bangladeş ülkesinde bulunan Lalmonirhat kentine bağlı Barakhata’da ihtiyaç sahibi Müslüman kardeşlerimiz için açtırılan 2 adet su kuyusunun görüntüleri ulaştı. İtfaiye personelimizi ve Sıla Derneğimizi böylesi anlamlı bir hayrı gerçekleştirdikleri için tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum