Afyon Milliyetçi Hareket Partisi Basın Toplantısı yaptı

Eğitim ve öğretim adına 2018 - 2019 yılı süresince başlandığı bu günlerde Milli Eğitim Bakanlığının yeniden yapılanma ve iyileştirme adı altında çalışma içerisinde olduğu basın kuruluşları tarafından daha önce duyuruldu.

Afyon Milliyetçi Hareket Partisi Basın Toplantısı yaptı
18 Ekim 2018 - 11:20

Bu bildiri elbette ki eğitim ve öğrenimin eksik taraflarının düzeltilmesi , yanlışların yok edilmesi çabalarıdır. Biz MHP'li olarak partimizin üzerine düşen ise eğitime katkı olacak fikirleri aktarmak olmalı. Geleceğimizin teminatı olan öğrencilerde , yavrularımız ve vatan evlatlarımızdır.

     Gelecekte doktor , hakim , savcı , ekonomist , subay gibi bir çok meslek eğitim gören öğrencilerimizden çıkacaktır. Gelelim bizlerin; deriz ki , taşımalı sistemle öğrencilerimizi nakil yoluyla taşıyınca yerin ve konumun hiçte önemi yok gibi ancak , özel okulların merkez yerleşim yerlerinde değil şehir dışı çevre yolu üzerinde kurulması tesadüfü olmasa gerek. Bizimde söyleyeceğimiz ilimiz içinde olan eğitim yuvalarının okul kampüsleri haline dönüştürülmesi , kampüste öğrencilerin belirli bir alanda tutularak günümüzün en sıkıntılı hali olan uyuşturucu , kötü alışkanlık edinimlerinin önüne geçmek , donanımlı eğitim ve öğretim binaları oluşturmak amaçlı taşınma sağlanmalıdır.

    

     Dikkate alınması gereken bu oluşturulacak kampüslerde , bölümlerin öğrencimizin eğitim kapasitelerine göre sınıflara ayrılması yerine karma sınıf düzeni ile geride kalan öğrencinin diğer arkadaşlarına özenerek seviyesi yükseltilmelidir.

     Bilgi ve birikimlerini aktaran öğretmenlerimizin her yıl seminerler ile takviyeli şekilde eğitim-öğretim ve bilim adına kendilerini geliştirmeleri ancak bunlarla ilgili her türlü imkan ve donanım sağlanmalıdır.

 

     Polis , öğretmen , hemşire ve din görevlilerine verileceği ifade edlilen 3600 ek gösterge ile 3000'den  3600'e çıkartıldığında , söz konusu memur kesiminin çok az bir kısmı için maaş artışı olacak ve gösterge değişikliği ile emekliik kesintisi artacağı için memurların büyük bölümünün çalışırken aldığı maaşta ise belirli düşüşler yaşanacağı konuşulmaktadır.

     Ek göstergeyi bekleyen 247bin polis , 925bin öğretmen , 200bin hemşire 144bin din görevlisi bulunmaktadır. Hükümetin ve ilgili makamların bu konu hakkında hassasiyetle ilgi ve alakalı olacağından eminiz.

     Yarın muhtarlar günü , afyonkarahisarımızda ve ülkemizde gecesini gündüzüne katıp vatandaşlarımıza hizmette yarışa giren tüm muhtarlarımızın bu özel gününü tebrik eder üstlenmiş olduğu bu kutlu görevde başarılar dilerim.

 

     Siz değerli basın mensuplarımıza çalışmalarınızda başarılar diler , sizlerin vesilesi ile de tüm afyonkarahisarlı hemşehrilerime hayırlı ve huzurlu günler dilerim.

YORUMLAR

  • 0 Yorum