Alanında uzman akademisyenler, yerel yöneticiler ve sektör profesyonellerinin katılımıyla gerçekleşen toplantıda, bölgedeki termal turizmin gelişimi üzerine yeni yaklaşımlar ve stratejiler tartışıldı.
Sürdürülebilir Turizmin Temelleri Atıldı
Toplantıda öne çıkan konular arasında, Afyonkarahisar'ın termal turizmdeki payının artırılması ve sürdürülebilirliğin güçlendirilmesi adına kritik meseleler ele alındı. Doğal kaynakların korunması, çevresel etkilerin minimize edilmesi, yerel halkın kalkınmasına katkı sağlanması ve uzun vadeli planlamaların önemi vurgulandı.Termal Turizmin Geleceğine Işıklı Bakış
Toplantıda öne çıkan konu başlıkları arasında, termal su kaynaklarının etkin kullanımı, bölgeye özgü sağlık ve spa hizmetlerinin geliştirilmesi, kültürel miras ile bütünleşik turizm modelleri ve teknolojik yeniliklerin turizm sektörüne entegrasyonu gibi önemli meseleler masaya yatırıldı. Farklı disiplinlerden katılımcıların bir araya gelerek sundukları görüşler, bölgesel turizmin geliştirilmesinde çokdisiplinli bir yaklaşımın benimsenmesini destekledi.Afyon Kocatepe Üniversitesi, bu etkinlikle birlikte bölgenin termal turizm potansiyelini daha da ileriye taşıyabilmek için bilgi alışverişi ve iş birliği platformları oluşturma hedefine önemli bir adım attı.