Adaylık İçin Yoğun Başvuru
Mevcut Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, İl Genel Meclisi Başkanı Av. Burhanettin Çoban, 22. Dönem AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Dr. Mahmut Koçak, Mali Müşavir Semai Kaya, Şükrü Tunçbilek ve iş insanı Ömer Altınay gibi birçok isim, AK Parti'nin Afyonkarahisar Belediye Başkan Adaylığı için başvuruda bulunmuştu.
Uluçay'ın Genel Merkez Tercihi
Genel Merkez, aday adayları arasından Hüseyin Ceylan Uluçay'ı tercih ederek Afyonkarahisar için belirlediği ismi açıkladı. Uluçay, daha önceki yerel seçimlerde aday adaylığı için başvuru yapmamış olmasına rağmen, Genel Merkez'in güvenini kazandı.
Hüseyin Ceylan Uluçay Kimdir?
- Doğum: 1986, Afyonkarahisar'ın Şuhut İlçesi
- Eğitim: Yaşar Üniversitesi İşletme Bölümü
- Meslek: Mali Müşavirlik
- Siyasi Kariyer: 22 Eylül 2020'de AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı olarak atandı.
Hüseyin Ceylan Uluçay, Afyonkarahisar'ın yerel yönetimine liderlik etmek üzere hazırlanan bir isim olarak, hem mali müşavirlik hem de siyasi alandaki deneyimiyle dikkat çekiyor. Evli ve 2 çocuk babası olan Uluçay, Afyonkarahisar için vizyoner bir lider olma hedefiyle yola çıkıyor