İnovasyon ve Sürdürülebilirlik Vizyonuyla Hayvancılık
Afyonkarahisar'da Hayvansal Üretim, İnovasyon ve Sürdürülebilirlik Vizyonu başlıklı oturum, Veteriner Fakültesi Eğitim Araştırma ve Uygulama Çiftliği'nin deneyimli yöneticisi Prof. Dr. Mustafa Tekerli'nin rehberliğinde gerçekleştirilecek. Bu etkinlik, hem sektördeki güncel bilgileri paylaşmayı hem de Afyonkarahisar bölgesinin hayvansal üretim potansiyelini ve yenilikçi çalışmalarını ele almayı amaçlıyor.Toplantıda Neler Konuşulacak?
Bu önemli toplantı, sürdürülebilir kalkınma hedeflerini hayvancılık sektörüne entegre etmek için yapılması gerekenleri ele alacak. Ayrıca, sektördeki sorunlara çözüm yolları bulmak ve gelecek stratejilerini geliştirmek için önemli bir platform sunacak. Akademisyenler, öğrenciler, sektör temsilcileri ve diğer ilgili paydaşlar, bu buluşmada bir araya gelerek bilgi alışverişine katkı sağlayacak.Afyonkarahisar'ın Hayvansal Üretim Potansiyeli
Etkinlik aynı zamanda, Afyonkarahisar'ın hayvansal üretimdeki yerel kapasitesini artırmak için yapılması gerekenleri vurgulayacak. Böylece, bölgedeki hayvancılık sektörünün güçlenmesi ve daha sürdürülebilir bir yapıya kavuşması hedefleniyor.