Afyon Belediye Meclisi'nde gündem yoğun !!

Afyonkarahisar Belediye Meclisi bu akşam saat 18.30 da toplanacak

Afyon Belediye Meclisi'nde gündem yoğun !!
02 Mart 2020 - 16:19

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek Başkanlığında bir önceki toplantıya ait tutanak özetinin okunmasıyla başlayacak toplantıda Bayraktepe Mezarlığında boşta bulunan yapılı mezar yerlerinin fiyatlarının belirlenmesi isteği hakkında Plan ve Bütçe Komisyonu Raporu görüşülecek. Belediye Meclisinde  gündeme alınacak maddeler ise aşağıdaki şekilde belirlenmiştir:

     BAYINDIRLIK VE İMAR KOMİSYONU RAPORLARI

           03-01-İlimiz Merkez, Çetinkaya (Selçuklu) Mahallesinin güneyinde kalan bölgede imar plan  değişikliği  yapılması hakkında Bayındırlık ve İmar Komisyonu Raporu.

           04-02-İlimiz Merkez, Esentepe Mahallesi 4276 Ada, 1 Parselin bulunduğu alanda imar plan tadilatı yapılması hakkında Bayındırlık ve İmar Komisyonu Raporu.

           05-03-İlimiz Merkez, Çetinkaya (Selçuklu) Mahallesi, 1070 Ada, 1 Parselin bulunduğu alanda imar plan tadilatı yapılması hakkında Bayındırlık ve İmar Komisyonu Raporu.

           06-04-Belediye İtfaiye Yönetmeliği'nin 10/e maddesi gereğince hidrant vanalarının (yangın vanalarının) imar planlarına  işlenmesi hakkında Bayındırlık ve İmar Komisyonu Raporu.

                TRAFİK KOMİSYONU RAPORLARI

           07-05-Bedesten Taksi Durağındaki 03 T 0033 Ticari Plakalı Hattın Adliye Taksi Durağına aktarılması talebi hakkında Trafik Komisyon Raporu.

           08-06-Demirçevre Mahallesi güzergahında düzenleme yapılması talebi hakkında Trafik Komisyon Raporu.

           09-07-S.S. 33 Nolu Termal Kooperatifine kayıtlı esnafların mağduriyetinin giderilmesi adına güzergâh düzenlemesi yapılması talebi hakkında Trafik Komisyon Raporu.

           10-08-Hız kesici, durak yeri trafik levhası ve trafik ile ilgili taleplerin değerlendirilmesi talebi hakkında Trafik Komisyon Raporu.

                ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ TEKLİFLERİ

           11.09-Erkmen Belediye Başkanlığının Erkmen Kasabası Afyonkarahisar arasında yolcu taşımacılığı yapan D4 yetki belgeli araçların güzergahlarında düzenleme yapılması ile ilgili talepleri hakkında teklif.

           12-10-Kayadibi, Hacı Cafer, Kasımpaşa ve Hattat Karahisar Mahalle Muhtarlarının Harbiş Minibüslerinin sayılarının artırılması, Harbiş Minibüs güzergahında düzenleme yapılması ile ilgili talebi hakkında teklif.

           13-11-Kamu kurum ve kuruluşlarından ve vatandaşlarımızdan gelen hız kesici, durak yeri trafik levhası ve trafik ile ilgili talepler hakkında teklif.

                İMAR VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRLÜĞÜ TEKLİFLERİ

           14-12-İlimiz Merkez, Burmalı (Umurbey) Mahallesi, 366 Ada, 72 Parselin Bağ-Kur Müdürlüğünün de Çok Katlı Mekanik Otopark Alanına dönüştürülmesi hakkında teklif.

           15-13-İlimiz Merkez, Mareşal Fevzi Çakmak (Deper) Mahallesi, Afyon Kocatepe Üniversitesi Ahmet Karahisari Kampüsü İslami İlimler Fakültesine ek bina yapılabilmesi için kitle nizamın imar planlarına işlenmesi hakkında teklif.

           16-14-İlimiz Merkez, Akçin (Yenice) Mahallesi, 308 Ada 2 Numaralı parselden çevre yoluna bağlantı kurularak tır ve kamyon parkına giriş-çıkış yapılabilmesi için imar plan değişikliği yapılması hakkında teklif.

           17-15-İlimiz Merkez, İnaz (Demirçevre) Mahallesinin olduğu bölgede imar plan tadilatı yapılması hakkında teklif.

           18-16-İlimiz Merkez, Zafer Mahallesi, 128 Ada, 1 Numaralı parseldeki Sosyo-Kültürel Özel Proje Alanında imar plan değişikliği yapılması hakkında teklif.

           19-17-İlimiz Merkez, Erenler (Kumartaş) Mahallesi, 130 Ada 4 Numaralı parsele Bilgi Evi ve Kur'an Kursu yapılmak üzere imar plan değişikliği yapılması hakkında teklif.

           20-18-Olucak Mahallesi isminin Çavuşbaş Mahallesi olarak değiştirilmesi hakkında teklif.

YORUMLAR

  • 0 Yorum