2021 Yılı Şehitler Takvimi yayınlandı

Afyonkarahisar Belediyesi , Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ve Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şubesinin katkıları ile hazırlanan 2021 Yılı Şehitler Takvimi yayınlandı.

2021 Yılı Şehitler Takvimi yayınlandı
19 Ocak 2021 - 19:27

AFYONKARAHİSAR Belediye Başkanı Mehmet Zeybek tarafından gerçekleşen tanıtım toplantısına Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Vekili Yasin Evcin, Şehit Aileleri Derneği Başkanı Gazi Emre Öztürk, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İhsan Akar ve basın mensupları katıldı.

Mehmet Zeybek yaptığı açıklamada vatanımızın bölünmez bütünlüğü için canını seve seve feda eden tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla yâd ederken gazilerimize sağlık ve afiyet diledi. Şehit ailelerimizin her zaman yanlarında olduğunu dile getiren Zeybek “Şehit ailelerimiz bizim için çok özel ve çok değerlidir. Kalbimiz her zaman şehit yakınları, gazilerimiz ile beraber. Devletimizin bütün kurum ve kuruluşları da sizlerin yanında. Sizlere ne kadar teşekkür etsek azdır. Bu aziz millet tarih boyunca birliğini, beraberliğini ve vatanının bütünlüğünü korumak için hem ülke içerisinde hem de ülke dışında zalimlere karşı büyük bir mücadele vermiş, vermeye de devam etmektedir. Zor bir coğrafyada yaşıyoruz. Atılan kararlı adımlarla terör belasından da etrafımızdaki ve özellikle içimizdeki hainlerden de rabbim devletimizi korusun. Şehit olan tüm vatan evlatlarımıza minnettarız” dedi.

2021 Yılı Şehitler Takviminde Afyonkarahisar merkez şehitlerimizin yanı sıra 18 ilçemizdeki tüm Şehitlerimiz, Kore ve Kıbrıs Şehitlerimiz, 15 Temmuz Demokrasi Şehitlerimiz ve Mete Saraç Kışlası'nda yaşanan cephanelik patlamasında şehit olan 25 askerimin bilgi fotoğraflarıyla birlikte yer aldığını söyleyen Başkanımız, takvimde polis, asker ve sivil vatandaşlarımızdan oluşan toplamda 366 şehidimizin bulunduğunu ifade etti.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum