Reklam
Reklam
Reklam

Belediye uyardı, su saatleriniz donabilir

Afyonkarahisar Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü, kış mevsiminde su sayaçlarının donmaması konusunda abonelerini uyardı.

Belediye uyardı, su saatleriniz donabilir
19 Ocak 2021 - 19:22
Afyonkarahisar Belediyesi tarafından yapılan açıklamada , kent merkezinde mevcut su aboneleri, soğuk hava şartları nedeniyle tesisat ve sayaçlarında oluşabilecek don tehlikesine karşı önlem almaları gerekmektedir.

SU SAATLERİNİ DONMAYA KARŞI NASIL KORUYABİLİRİZ ?
Su sayaçlarını izolasyon malzemeleri (taş yünü, cam yünü, köpük vs.), ince talaş veya kalın bez parçaları ile izolasyon yaparak ve ve açıkta bulunan bina iç tesisatlarını da mutlaka izole etmemiz gerekmektedir.

Tesisatı veya sayaçları donan aboneler, tesisatlarına ve sayaçlarına kesinlikle sıcak su, ateş veya pürmüz tutarak müdahale etmemeleri ve iç tesisatta veya su sayacında meydana gelen patlamalarda patlağın önündeki vanadan veya bina giriş vanasından suyu kesmeleri gerektiği bildirildi.

Patlayan veya donmuş su sayaçlarını sökerek ara boru ile su kullanmamaları, donarak patlayan sayaçlar için Afyonkarahisar Belediyesi Su Tahakkuk Birimine müracaat etmeleri ve ücreti karşılığında yeni su sayacı ile değiştirme işlemi yapılması gerekmektedir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum