Zeybek TRT Radyo-1'de konuştu: Şehrimiz turizmin gözdesi oldu

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, TRT Radyo-1’ e misafir oldu

Zeybek TRT Radyo-1'de konuştu: Şehrimiz turizmin gözdesi oldu
08 Ekim 2021 - 00:15
TRT Ankara radyosu stüdyolarından “Ekonomi Günlüğü” isimli programda Zafer Ergin’in canlı yayın konuğu olan Zeybek, Gazeteci Fırat Gazel’in sorularına cevap verdi. .

Canlı yayında soruları cevaplayan Zeybek, Afyonkarahisar Belediyesi’nin çalışmalarını anlatarak, hedeflerini açıkladı. Şehrin başta termal turizm ve gastronomi alanında yaptığı faaliyetleri anlattı. Kültürel, sosyal ve ekonomik potansiyeline ilişkin açıklamalarda da bulunan Mehmet Zeybek, ilimizi her alanda tanıtmak için gece gündüz çalıştıklarını ifade etti.

Afyonkarahisar’ın yolların geçiş noktası olması ve bölgeleri birbirine bağlamasından dolayı ülkemizin en önemli illerinden biri olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Zeybek, “ Zaferin, termalin, mermerin, lokumun, sucuğun, tarihin başşehri. Konya’dan sonra Mevleviliğin ikinci merkezi, ayrıca Frig medeniyetinin merkezi. Kapadokya’dan sonra Peribacalarının ve doğal oluşumların en çok yer aldığı şehir. Yer altından çıkan şifalı suları ile de kadim şehrimiz turizm de artık gözde oldu. Sahip olduğu termal tesislerle her geçen gün adından söz ettiren Afyon’un, sağlık turizmi potansiyeli de her mecrada tanıtılıyor. Şehirde bulunan tesislerde 2020 yılının sonunda konaklama amaçlı giriş yapan kişi sayısı 2 milyona yaklaştı. Şifalı suların merkezi olarak bilinen Afyonkarahisarı’mız termalde tatil adresi. Kış turizminde ilk akla gelen yerlerin başında gelen şehrimiz hizmet kalitesi ile de göz doldurup, dikkat çekiyor. Sağlık turizmi konusunda şifa arayan pek çok kişi çok uzaklardan gelip, şehrimizde sağlığına kavuşmuş bir şekilde geri dönüyor. Bizlerde bu nimetlerin faydasını kazandırdığımız hizmetler ve verdiğimiz destekler ile ön planda tutuyor.” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum