reklam

Yurdunuseven'den CHP'ye Afrin tepkisi

AK Parti İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven haftalık değerlendirme toplantısında CHP’nin Afrin operasyonu konusundaki tutarsızlıklarına dikkat çekti. “Amerika ile dil birliği yapıyorlar” diyen Yurdunuseven, “teröristler bile bu kadar saçmalamamıştı” ifadelerini kullandı.

Yurdunuseven'den CHP'ye Afrin tepkisi
20 Mart 2018 - 19:22

AK Parti İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven haftalık basın toplantısında gündemi değerlendirdi. Toplantıya İl Yönetim Kurulu Üyesi Alper Koman ve Medya Tanıtım Başkanı M. Zahit Özer de katıldı.

 

“Halkımızın Regaip Kandilini kutluyorum”

 

Yurdunuseven sözlerine, “Üç ayların başlangıcı olan Recep ayının ülkemiz, milletimiz ve ümmetimiz adına hayırlara vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ederim. İçinde bulunduğumuz Recep ayının ilk Cuma gecesi olan Perşembe günü Regaip Kandilidir. Bu vesileyle halkımızın kandilini şimdiden kutluyorum. Biz de Allah’u Teâlâ'dan Recep ve Şaban'ı hayırlı kılmasını Ümmeti Muhammed'i de Ramazan'a eleştirmesi niyaz ediyoruz” ifadeleri ile başladı. 

 

“Demokrasi aşığıydı”

 

Tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden eski bakanlardan Hasan Celal Güzel için üzüntüsünü dile getiren Yurdunuseven konuşmasına şöyle devam etti: “Büyük bir devlet adamımız demokrasi adına büyük mücadelelerde bulunan ve 28 Şubat’ta cuntacılar tarafından Sincan'da tanklar yürütüldüğünde ortaya çıkıp ‘bunlar yargılanmalıdır’ diyebilen demokrasi aşığı eski bakanlarımızdan Hasan Celal Güzel’e Cenab’ı Haktan rahmet diliyoruz. Sevenlerine ve geride kalan yakınlarına başsağlığı diliyoruz.”

 

İlimizde yüz yaşı aşkın 4 kişi var

 

Pazar günü itibariyle Yaşlılar Haftasının başladığını ifade eden Yurdunuseven konuşmasında, “Annelerimiz babalarımız dâhil olmak üzere tüm büyüklerimizin yaşlılar haftasını kutluyoruz. İnşallah Rabbim hepsine hayırlı ömürler versin. İlimizde 100 yaşı aşkın 4 kişi bulunuyor. Biz Yaşlılar Haftası nedeniyle onların ellerini öpeceğiz. Hem de yönetim kurulu olarak ziyarette bulunacağız” ifadelerine yer verdi.

 

Gençler ve kadınlar Çanakkale’yi ziyaret ettiler

 

Yurdunuseven, “18 Mart Çanakkale Zaferi nedeniyle Gençlik Kollarımız ve Kadın Kollarımızın ana kademeleri 600 kişilik bir grupla Çanakkale'ye gittiler. Biz de 18 Mart Çanakkale Zaferi nedeniyle şehit aileleri ve gazilere verilen onur yemeğine katıldık.  Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneğini ziyaret ettik, şehitlik ziyaretinde bulunduk” dedi.

 

Meclis Üyeleri İstişare ve Değerlendirme toplantısı

 

AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı İstanbul Milletvekili Hulusi Şentürk ile milletvekili Hatice Özkal ve teşkilat üyelerinin katılımları ile “Meclis Üyeleri İstişare ve Değerlendirme toplantısı” yaptıklarını anlatan Yurdunuseven toplantının verimli geçtiğini ifade etti.

 

‘Afyonkarahisar her şeyin merkezi’

 

İlimizdeki AK Partili tüm belediye başkanlarının Denizli'de Yerel Yönetimler Başkanlığı'nın tertip ettiği seçimlerle ilgili bir çalıştaya katıldıklarını söyleyen Yurdunuseven, çalıştayın başarılı geçtiğini AK Parti olarak seminer ve bu tür toplantılara önem verdiklerini kaydetti. Yurdunuseven, “Geçen hafta bildiğiniz gibi Türkiye’nin termal başkenti olan ilimizde, Afyonkarahisar Uluslararası Gastronomi ve Turizm Festivali, Ulusal Aşçılar ve Pastacılar Şampiyonası ile Ulusal Housekeeping yarışmasına katıldık.

Biz geçtiğimiz yıllarda ‘Afyonkarahisar her şeyin merkezi’ dediğimizde bazıları bize gülüyorlardı. Termalin, konferansların, toplantıların merkezi Afyonkarahisar bu noktada çok güzel bir hizmet üretiyor. Biz burada hizmet eden otellere firmalara teşekkür ediyoruz” diye konuştu. 

 

“Altı Kadın Kolları Kongremiz kaldı”

 

Kongrelerden de söz eden Yurdunuseven şöyle konuştu: “AK Parti Evciler 5.Olağan İlçe Kadın Kolları Kongresinde bu güne kadar görevini başarı ile tamamlayarak devreden Serap Şenol Başer'e teşekkür ediyor, bayrağı devralan Dilek Akçin ve yönetimine başarılar dilerim. Yine aynı şekilde AK Parti Kızılören ilçe Kadın Kolları Teşkilatımızın 5. Olağan kongresinde görevi sona eren Fatma Çilkaya ve yönetimine teşekkür eder, görevi devralan Hacer Çalışkan hanımefendi ve yönetimine başarılar dilerim. İnşallah Afyonkarahisar'da 6 Kadın Kolları kongremizin gerçekleşmesini bekliyoruz. Bunları gerçekleştikten sonra Kadın Kolları il kongremizi gerçekleştireceğiz.”

 

Afrin operasyonu

 

Yurdunuseven, “Türk Silahlı Kuvvetleri, Afrin'de bugüne kadar etkisiz hale getirilen teröristlerle ilgili son sayıyı açıkladı. TSK tarafından yapılan açıklamada, ‘3603 terörist etkisiz hale getirildi’ denildi. Yapılan açıklamada ayrıca, ‘46 silah arkadaşımız şehit oldu, 225 yaralımız var’ ifadelerini kullandılar. Biz şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza da acil şifalar diliyoruz” dedi.

 

“Teröristler bile bu kadar saçmalamamıştı”

 

CHP’nin Afrin operasyonuna bakışı konusunda da değerlendirmelerde bulunan Yurdunuseven, açıklamalarında tutarsızlık olduğunu ve ABD ile dil birliği yaptıklarını söyledi. Yurdunuseven, “Kılıçdaroğlu, Türkiye'nin ulusal güvenliğine karşı bu kadar büyük tehlike karşısında bile halen terör örgütü PYD'ye operasyon düzenlemeyin diplomasi ile çözün diyebildi. CHP Grup Başkanvekili Engin Altay da, Afrin'i fare kapanına benzeterek, ‘Askerimizi tuzaklarla dolu labirente sokacağız’ dedi. Şimdi de halkın tepkisini görünce geri adım attılar. CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz da tıpkı Afrin’de söylediklerini Menbiç için söyleyerek ABD ile dil birliği yapıyor ve Menbiç’in Afrin kadar kolay alınamayacağını belirtiyorlar. Teröristler bile bu denli saçmalamamıştı. Yarın Menbiç’i aldığımızda bu kez de başka bir şehir için benzer ifadeler kullanacaklar. Biz ordumuza, savunma sanayimize başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan'a son derece güveniyoruz. Biz bu operasyonların başarılı olacağına inanıyoruz. İnşallah bundan sonraki hedefleri gerçekleştirmek için operasyonlar devam edecek” diyerek sözlerini noktaladı.

 

Başkan Yurdunuseven açıklamalarının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum