Yağmur KUBAŞ'dan ' Çocuk Susar Sen Susma '

Ercan Kubaş'ın kızı Yağmur Kubaş ÇOCUK SUSAR SEN SUSMA isimli 2 perdelik dram ile küçük yaşta büyük bir başarıya imza attı.

Yağmur KUBAŞ'dan ' Çocuk Susar Sen Susma '
26 Mayıs 2020 - 16:04 - Güncelleme: 26 Mayıs 2020 - 16:16

Ercan Kubaş Sanat Tiyatrosu yönetmenin kızı Yağmur Kubaş izlediği tv programındaki Ecrin bebek olayından etkilendiği için Babası Ercan ve Annesi Aysun ile beraber çocukların anlatamadıkları şeylerin dili ve hisleri olmak için 2 perdelik dram hazırladı. Anlaşılan Yağmur Kubaş , hazırladığı bu oyun ile babası ve annesi gibi küçük yaşta tiyatronun sahne tozunu yutacak
 
Kubaş , yaptığı açıklamada ; "ÇOCUK SUSAR SEN SUSMA" adlı 2 perdelik dram oyunu ile bir toplumda sadece hayatın güzel yanları yoktur. Toplumda insanlıktan nasibini almamış ahlak yoksunları sayesinde kötü yanları da vardır. Bu toplumda kendini sadece kötülüğe karşı koruyamayan çocuklarımızdır ve bir çocuğun başına gelen her ne olursa olsun susulacak ve sineye çekilecek bir olay olarak görülmemeli bu tür olaylara sesiz kalmamalı ve bu konuda aileler ve o çocukları hatta arkadaşlarını bu çocuk istismarı ve şiddetine karşı bilinçlendirilmelidir. Senin bu tür olayları görüp sustuğun ve görmezden geldiğin olaylar yarın belki bizim çocuklarımızın da başına gelebilir ama gelmemeli. Burada bunun için uğraşan insanların olduğunu bilmek çok güzel benim ve ekibim Süpermen değiliz ama örnek bir konu ve bir oyun seçerek sanatla yoğurarak sizlere ve gelecek neslimiz olan evlatlarımıza mesajlarını iletecek çocuklarımızın söyleyemediği sözleri söyleyecekler . İnşallah amacımıza ulaşırız . Bu yapılan çalışmada ekibim ile bu tür olaylara sessiz kalmayacağız. Şimdiden teşekkür ediyorum .

Unutmayın.......
Bir çocuk susarsa bütün dünya susar.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum