WhatsApp gizlilik sözleşmesinden vazgeçti iddiası gündemde

Milyonlarca kişinin kullandığı Whatsapp uygulamasında sıcak gelişmeler yaşanıyor. Türkiye ve dünyanın merakla beklediği 'WhatsApp'ın tartışma yaratan gizlilik kararından döndüğü haberi sosyal medya gündeminde yer aldı.

WhatsApp gizlilik sözleşmesinden vazgeçti iddiası gündemde
11 Ocak 2021 - 00:56

Bu iddialar sonrasında kullanıcılar WhatsApp'ın bu karardan dönüp dönmediğini merak eder oldu.

Bu konuyla ilgili sosyal medyada şirketin gizlilik kararından döndüğü haberi bir anda en çok konuşulanlar arasında yer aldı. Binlerce kişi CNN'in haberine dayandırarak WhatsApp'ın geri adım attığını iddia etti. Binlerce tweet atıldı.

WhatsApp için almış olduğu gizlilik kararından döndüğü iddiaları sosyal medya gündemine adeta bomba gibi düştü. Geçtiğimiz günler içerisinde gizlilik sözleşmesi kararını yapmış olduğu yeni bir güncelleme ile kullanıcılarına sunarak büyük tepki alan WhatsApp’ın almış olduğu bu kararı yeniden gözden geçirdiği iddia edildi.

Gizlilik kararı akabinde kullanıcıların çoğunu Telegram, BİP, Signal gibi uygulamalara kaptıran WhatsApp’ın gizlilik sözleşmesinde Facebook maddesini kaldırdığı iddiaları gündemde dolaşırken bu konuda henüz kesin bir bilginin paylaşılmaması kafaların karışmasına neden oldu.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum