Vali Gökmen Çiçek, çiçek gibi bir müze yapıyoruz

Vali Gökmen Çiçek uygulamaları kapsamında Eski Orman ve Su İşleri Bakanı Milletvekili Veysel Eroğlu ile eş güdümlü bir dizi ziyaret ve araştırmalarda bulundu.

Vali Gökmen Çiçek, çiçek gibi bir müze yapıyoruz
28 Mayıs 2021 - 14:41
Vali Gökmen Çiçek, Eski Orman ve Su İşleri Bakanı Milletvekili Veysel Eroğlu ilk önce Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş’u ziyaret ederek, üniversitede yürütülen çalışmalar, pandemi süreci, eğitim öğretim ve başka çalışmalar konusu ile ilgili bulgular aldı.

Kısa Sürede Faaliyete Geçecek

Ardından geçen sene esası atılan AFSÜ içeriğinde hayırsever Halaç ailesinin desteği sayesinde oluşturulan ve kısa sürede etkinliğe geçecek olan Ömer Zilif Halaç Hasta Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ni araştıran Vali Gökmen Çiçek, Eski Orman ve Su İşleri Bakanı Milletvekili Veysel Eroğlu, çalışmaların son hali ile ilgili bilgi aldı.

Müze İnşaatını İncelediler

Vali Gökmen Çiçek ile Eski Orman ve Su İşleri Bakanı Milletvekili Veysel Eroğlu’nun bir başka ziyareti bitirildiğinde Türkiye'nin en büyük 2. müzesi olacak Yeni Müze Kompleksi'ne oldu. İnşaatta araştırmalarda tespit edilen ve yetkilerden çalışmalarda gelinen adım konusu ile ilgili bulgular alan Vali Gökmen Çiçek ile Milletvekili Eroğlu, burada basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Çiçek Gibi Bir Müze Yapıyoruz

Müzenin çok yönlü hizmet vereceğine değinen Milletvekili Veysel Eroğlu: “Binanın esasını atmıştık. Fakat bir türlü tamamlanamamıştı. Nihayetinde Cumhurbaşkanlığımızın, bakanlarımızın ve bizlerin gayretleri ile buraya yeni bir ödenek geldi ve Türkiye’nin en büyük 2. Müzesi olacak Yeni Müze Kompleksi’nde çalışmalar tekrar başladı. Çok yönlü hizmet verecek bir müze olacak. Burayı özel kılan Kybele Heykelinin de burada sergilenecek olması. 10 Aralık da Kültür ve Turizm Bakanlığının gayretleri ile Türkiye’ye getirilmişti. İnşallah kısa sürede burada göreceğiz. Çiçek gibi bir müze yapıyoruz. Sayın Valimiz bu işi sıkı takip ediyor. Onun büyük emeği oldu. Şehrimize verilen bu gayretler amacıyla kendine teşekkür ediyorum” dedi.

İnşallah Kısa Sürede Şehrimize Kazandıracağız

Yeni Müze Kompleksinin 2022’nin mayıs ayında bitirileceğini anımsatan Vali Gökmen Çiçek, Afyonkarahisarlıların resmen gözü kulağının bu müzede olduğunu söyledi. Vali Çiçek: “Bir an öncesinde tamamlanmasını ve bu inşaat görüntüsünden bir an öncesinde kurtulmayı bekliyorlar. Afyonkarahisar’ımızın Bakanı Milletvekili Veysel Eroğlu, başka vekillerimiz ve desteği ile Kültür ve Turizm Bakanlığımızın bizlere gönderdiği ödenek ile inşaatımız tekrar başladı. Heyecanla bekliyoruz. İnşallah kısa sürede şehrimize kazandıracağız. Birçok yatırım var ama bu yatırım başka. Gizemli şehiriz diyoruz, tarih şehriyiz diyoruz, kültür şehriyiz diyoruz ki öyleyiz. Türkiye'nin en mühim kültürel değerleri bizde. İşte onu sergileyecek bir alanımız yoktu. İnşallah Kibele heykelini de buraya aldıktan sonra Türkiye'nin en büyük ikinci müzesi Afyonkarahisar'a yakışırdı “diye konuştu.  

Güvenlik Müdürlüğün Yeni Hizmet Binasını İncelediler

Vali Çiçek ile Milletvekili Eroğlu çalışmalarında son adıma gelinen, 11 bloktan oluşan, çağdaş mimarisi ve tefrişatıyla Türkiye’nin en donanımlı Güvenlik müdürlüğü binalarından olacak İl Güvenlik Müdürlüğünün yeni hizmet binasında da araştırmalarda bulundu. İl Güvenlik Müdürü Ali Temiz’den bulgular alan Vali Gökmen Çiçek ile Eski Orman ve Su İşleri Bakanı Milletvekili Veysel Eroğlu, bütün blokları tek tek inceledi. İl Güvenlik müdürü Ali Temiz haziran ayında yeni binaya geveceklerini söyleyerek, takviyeleri nedeniyle İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Vali Gökmen Çiçek’e teşekkür etti.

Yeni Binada Çok Daha Başarılı İşlere İmza Atacaklar

İl Güvenlik müdürlüğünün Ali Temiz öncülüğünde çok başarılı işlere imza attığını ifade eden Vali Gökmen Çiçek: “Gece gündüz demeden fedakârca vazife yapıyorlar. Mevcut bina fiziki şartlar itibariyle yeterli gelmiyordu ve güvence personelimizi biraz zorluyordu. İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’nun desteği ile şehre bu tür bir bina kazandırdık. İmkânları kısıtlı bir yerde çalışıyorlardı. Şimdi yeni binada çok daha başarılı çalışmalara imza atacaklarına inanıyorum. Bu anlamda çok mühim bir kusur giderilmiş oldu. Afyonkarahisar’ın bütün kurumları gibi İl Güvenlik Müdürlüğümüzde en iyi binayı hak ediyor” dedi.

Vali Gökmen Çiçek ile Eski Orman ve Su İşleri Bakanı Milletvekili Veysel Eroğlu, son olarak Vali Çiçek’in talimatıyla açılan ve Feyzullah Demirkale’nin antrenörlüğünde sporun şehrinde geleceğin sporcularını yetiştirecek basketbol kursunu ziyaret ederek, çocukların antrenmanına eşlik ettiler.

YORUMLAR

  • 0 Yorum