Ziyaretler ve Konuşma
Bugün, AK Parti'nin Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı olan Hüseyin Ceylan Uluçay, şehrin önemli sivil toplum kuruluşlarına ziyaretlerde bulundu. Ensar Vakfı, Semerkand Vakfı, Hayrat Vakfı ve Birlik Vakfı'nı ziyaret eden Uluçay'a, geçmiş dönem Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Gençlik Kolları Başkanı Ethem Karahan ve teşkilat mensupları eşlik etti.Uluçay ziyaretler sonrasında yaptığı konuşmada, vakıfların daha sistemli çalışabilecekleri mekânlar sunacaklarını belirtti. "Vakıflarımıza daha da sistemli çalışabilecekleri bir mekân sunacağız" diyen Uluçay, vakıfların istek ve taleplerinin kendileri için son derece önemli olduğunu vurguladı.Vakıfların Önemi
Uluçay, vakıfların toplumun manevi değerlerine sahip çıkan ve kültürün nesillere aktarılmasında önemli bir rol oynayan kurumlar olduğunu ifade etti. Siyasiler olarak gerçekleştirdikleri birçok proje ve yatırımın, bilinçli bir nesil yetiştirilmedikçe etkili olmayacağının bilincinde olduklarını belirtti.Destek Mesajı
Vakıfların gençlerin yetiştirilmesinde önemli destekçiler olduğunu vurgulayan Uluçay, yeni dönemde vakıfların çalışmalarını daha sistemli ve konforlu bir şekilde sürdürebilmeleri için projelerinin olduğunu dile getirdi. Bu projelerin arasında, vakıflara içerisinde kafeterya, seminer salonları ve sosyal alanların bulunduğu bir mekân sunmak olduğunu belirtti.Uluçay, vakıfların kendilerine, Cumhurbaşkanı'na ve İslam Ümmetine her zaman destek olduğunu ve bilgi ile tecrübelerini paylaştıklarını ifade etti. Samimi ve Allah rızası için yapılan faaliyetlerin hayırla sonuçlanacağına inandığını da ekledi.