Reklam
Reklam
Reklam

Türkav Başkanı Ahmet Nal: Gururla hatırlıyoruz ve yad ediyoruz

TÜRKAV Afyonkarahisar İl Başkanı Ahmet Nal, 3 Mayıs Türkçüler günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Nal mesajında “3 Mayıs 1944 ruhunu ve yıldönümünü gururla hatırlıyoruz ve yâd ediyoruz” dedi.

Türkav Başkanı Ahmet Nal: Gururla hatırlıyoruz ve yad ediyoruz
04 Mayıs 2021 - 01:16
TÜRKAV Afyonkarahisar İl Başkanı Ahmet Nal açıklamasında, “Merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş Bey’in aralarında bulunduğu milliyetçilerin; Türk milletinin maddi ve manevi varlığına kast edenlere karşı gösterdiği anlamlı duruşun başlangıcı olan bu kutlu tarih, aynı zamanda Türk milliyetçilerine reva görülen eza ve cefa dolu bir dönemin de miladı olmuştur.

Türk milliyetçilerine yapılan işkenceler, onların Türk vatanına bağlılıklarını ve sevdalarını asla azaltmamış, aksine kamçılamış, sağlamlaştırmış ve daha da derinleştirmiştir. Milliyetçiliğin birleştirici ve tamamlayıcı vasfını itiraf edemeyenler, dinamik ve gelişmeye açık yönünü kabullenemeyenler elbette milli varlık ve değer hükümlerinden alerji duyanlardır. Bilinmelidir ki, milliyetçilik geleceğin rehberi, içinde bulunduğumuz çağın eskimeyecek vizyonu, milletin yegane güvencesi, ekonomik gelişmenin motoru, demokrasi ve özgürlüklerin teşvikçisi ve yol arkadaşıdır. Bu duygu ve düşüncelerle büyük Türk milletinin ve değerli dava arkadaşlarımın ‘3 Mayıs Milliyetçiler Günü’nü kutluyor; milliyetçi kahramanları şükran ve minnetle anıyoruz" ifadelerine yer verdi. .

YORUMLAR

  • 0 Yorum