TUĞÇE HAZAR KİMDİR ?

TUĞÇE HAZAR KİMDİR ?
05 Şubat 2020 - 20:44 - Güncelleme: 24 Mayıs 2020 - 22:38

Annem Makedon göçmeni, babam Türkmenistan göçmeni.  Anne ve baba tarafı tüm aile İzmir’de yaşıyoruz. Babam doktor, annem hemşire. İki kardeşiz. Ablam İstanbulda İngilizce öğretmeni. İnönü Üniversitesi Gıda Mühendisliğinden mezunum.

Anne ve babam küçük yaşlardan itibaren müzikle uğraşan insanlardı. Evde klavye, mandolin, keman, bağlama, tambur vs birçok müzik aleti vardı. Babam beni 3 yaşında enstrümanlarla tanıştırdı. Babam zamanında plak çıkarmak istemiş ama o günkü şartlar el vermemiş, Annem de TRT’de sanatçı olmak istemiş ama dedemler razı gelmemiş. Bu yüzden müzik konusunda benim yeteneği görüp bana daha çok destek oldular her ikisi de. İlk klavye çalarak müziğe başladım. Daha sonra gitar çaldım.

Küçük yaşlarda okul etkinliklerinde sahne deneyimim oldu. Daha sonra profesyonel olarak sahnelere çıkmaya başladım. İlk başta bireysel olarak  çalıştım daha sonra ajanslarla 5 yıl boyunca çalışmaya devam ettim. Otellerde, tatil köylerinde  yerli yabancı müzikler yaptım. Bunların dışında cafe, bar, restaurant tarzı yerlerde de sahne aldım. Şu an home studio’mda beste ve müzik çalışmalarına devam ediyorum. Babam doktor olduğu için benim de doktor ya da mühendis olmamı çok istiyordu. Müziği her zaman yapabilirsin elinde altın bileziğin bulunsun mantığı vardı o zamanlar. Benim altın bileziğim zaten müzikti. İnsan sevmediği bir şeyi yapamazdı. O yüzden mühendis olarak pek çalışamadım.

Hayatım boyunca müzikten asla vazgeçmedim. Yine küçük yaşlarda resim, dans,spor ve oyunculuğa da ilgim vardı. Şu an hala yağlı boya tablolar yapıp satıyorum. Küçükken dansa olan ilgimi annem keşfetmişti ama  18 yaşında profesyonelliğe taşıyabildim. İyi isimlerden  Latin dans dersleri aldım workshop’lara katıldım ve bir taraftan da gösterilere çıktım. Beş yıl boyunca hem dans hem müzik bu şekilde devam etti.

Daha sonra motor kazası yaptım. Bacağım yandı, 4 ay boyunca ayağa kalkamadım. Yavaş yavaş iyileştim. Şu an sağlık durumumla ilgili hiçbir sıkıntım yok. Ama o süreçte dansı bırakmak zorunda kaldım. Sporla ilgim yine küçük yaşlardan beri vardı. Üniversite yıllarında koşu sporuyla ilgilendim. Cumhuriyet koşusu yarışmasında üçüncülük ödülü aldım. Yine üniversitede aerobic step fitness dersleri aldım, birçok kişi arasından okulun aerobic step grubuna seçildim. o grupta beş kişiydik ve benim dışımda hepsi besyocu idi.  Bu gruba seçilmek benim için büyük bir başarı ve gururdu. Daha sonra aeorobic step fitness eğitimleri almaya dışarıdan devam ettim. Fitness antranörü olarak bir süre çalıştım.

Çalıştığım yerde dans hocası olarak eğitim vermeye devam edecektim ama yukarıda bahsettiğim motor kazası durumunu yaşadım. Spora ve dansa ara verdim. Oyunculuk olarak ise yeteneğim ve ilgim yine küçük yaşlarda kendini belli etti. Küçükken akraba, eş dosta skeçler yazıp oynardım. Daha sonra kurslar ve birebir oyunculuk dersleri almaya başladım. 18 yaşında ajanslara kaydoldum. Dizi setlerinde bulundum. Şu an hala oyunculuk dersleri almaktayım.                                                      

YORUMLAR

  • 0 Yorum