TRT TÜRKÜ Afyon'dan 6 öğrenciyi konuk edecek

Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğünün“1000 Meslek Lisesi Sanatsal Etkinliklerde Buluşuyor” projesi kapsamında il genelinde müzik alanında dereceye giren Mesleki ve Teknik Lisesi öğrencileri ve onları bu projede çalıştıran Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin de yer alacağı “Türkülerin Genç Yıldızları” programı 1 Temmuz Perşembe Günü saat:17.00’de TRT TÜRKÜ Radyo Kanalında yayınlanacak.

TRT TÜRKÜ Afyon'dan 6 öğrenciyi konuk edecek
29 Haziran 2021 - 23:50
Türkülerin Genç Yıldızları Programı hazırlayan ve sunan TRT İstanbul Radyosundan Nurcan Betül ARISOY, programında Afyonkarahisar'dan 6 öğrenciyi konuk edecek.

Müzik alanında dereceye giren öğrencilerimiz;
1. Hasan Can OK - (Yusuf Özer  Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi)
2. Ayşegül TABUR - (Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi)
3. Ayşegül PARK - (Yusuf Özer  Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi)
4. Özge ERDOĞAN - (Çay Gevher Nesibe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi)

Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada öğrencileri çalıştıran Afyonkarahisar Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri Züleyha ÇETKİN ile Aysu DEMİREL birbirinden güzel altı türküyle seslerini TRT aracılığıyla tüm Dünyaya duyuracaklar.
Düznelenecek programda öğrencilerimize Afyonkarahisar Güzel Sanatlar Lisesi Bağlama Öğretmeni Hüseyin Can ASOĞLU bağlamasıyla eşlik edecek açıklaması yapıldı.

Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürü Metin YALÇIN; “Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi kapsamında başta projeye katılmış tüm öğrencilerimize ve onlara rehberlik eden güzel sanatlar lisesi öğrenci ve öğretmenlerine, emeği geçen herkese teşekkür eder, güzel ve keyifli bir program olmasını dilerim.” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum