Tcdd yaşını kutluyor !! Demiryolu Serüveni 163 yaşında !!

Demiryolu Serüveni 23 Eylül 1856 yılında İzmir – Aydın hattı ile başlamış, kara trenden yüksek hızlı trene devam etmiştir

Tcdd yaşını kutluyor !! Demiryolu Serüveni 163 yaşında !!
23 Eylül 2019 - 17:11

TCDD nin 163.Yıl Dönümü dolayısıyla ilk olarak TCDD 7.Bölge Müdürü Adem Sivri tarafından Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz’ a nezaket ziyaretinde bulunuldu. Bölge Müdürü Sivri ziyarette TCDD nin 163 yıllık tarihi ve Bölge Müdürlüğü olarak Afyonkarahisar da gerçekleştirilen faaliyet ve Projeler hakkında bilgi verdi.

 

Ziyaret sonrası Ali Çetinkaya Tarihi Garda 163.Yıl Dönümü için tüm personel bir araya gelerek kutlama töreni gerçekleştirildi. Demiryolu şehitleri için saygı duruşu ve İstiklal Marşı sonrasında Bölge Müdürü Adem Sivri TCDD nin tarihsel serüveninde üstlendiği vizyon ve gerçekleştirdiği faaliyetleri hakkında bir konuşma yaptı.

 

Konuşmasında;

 

‘’ Milli kuruluşumuz TCDD, bir buçuk asrı aşan tarihinde taşıma aracının da ötesine geçerek, milli mücadelenin zaferle neticelenmesine, ülkemizin ekonomik, sosyal ve kültürel her alanda gelişmesine öncülük etmiştir.

 

Anadolu’nun en ücra köşelerindeki halkımız, ilk doktorla, ilk içme suyuyla, ilk spor kulübüyle, ilk kütüphaneyle, ilk sinemayla demiryolları öncülüğünde tanışmıştır.

Sadece seyahat edenlerin değil, günlük yaşam içerisinde halkın yegâne buluşma yeri olan gar ve istasyonlarımız ile demiryolu hatlarımız; tarım, ağaçlandırma ve çevre düzenlemeleriyle bulunduğu yöreye kültürel zenginlik kazandıran örnek mekânlar olmuştur.

 

Bugün hızlı tren inşa eden, Hızlı tren hatlarını başarıyla işleten bir kurum olarak, geçmişte olduğu gibi bugün de ekonomik, sosyal ve kültürel sorumluluğumuzu devam ettiriyoruz. Köklü Kuruluşumuz TCDD nin 163.yılını Kutlayarak sevgi ve saygılarımı sunuyorum’’ dedi.

Ali Çetinkaya Gar daki tören akabinde Demiryolu Sendika ve Dernek Yönetimleri ile TCDD Sosyal Tesisleri Vagon kafe & kır Bahçesinde bir araya gelen Bölge Müdürü Adem Sivri; Hep beraber Demiryolları için birlik beraberlik içinde, karşılıklı görüş alış verişi çerçevesinde çeşitli etkinliklerde bir araya gelinmesi temennisinde bulundu. Demiryolunda faaliyet gösteren STK ların düzenleyeceği etkinlikler için Kır Bahçesinin çok uygun olduğu konusunda görüş birliği oluştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum