Şükran ve minnetle anıyorum

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 103’üncü yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Hatice Dudu Özkal; Çanakkale’den Afrin’e Malazgirt’ten 15 Temmuz’a, vatan ve millet sevgisiyle şehadet şerbeti içmiş tüm kahramanları saygı, şükran, rahmet ve minnetle andığını söyledi.

Şükran ve minnetle anıyorum
19 Mart 2018 - 23:36

Vatanın ve milletinin bekası için, bayrak uğruna seve seve can veren aziz şehitlerin hatırasının rahmetle yad ettiğini ifade eden AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Hatice Dudu Özkal, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 103’üncü yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Çanakkale Zaferi’nin; ordusu yokluk içindeki bir milletin, devrin en büyük donanma ve ordularına karşı vatan sevgisi ve imanla kazanılmış bir destan olduğunu hatırlatan Milletvekili Hatice Özkal, “Binlerce yıllık Türk geleneği içinde; Aziz Milletimiz, şehitliği her zaman makamların en değerlisi olarak görmüştür. Orta Asya’dan Anadolu’ya Afrika’dan Avrupa’nın ortasına dek uzanan şanlı tarihimiz, şehitlerimizin aziz hatırası ve fedakarlığı sayesinde var olmuştur. Her dönem; bu şanlı tarihi silmek, bizleri yüzlerce yıllık yurdumuzdan atmak isteyen zihniyet; Milletimizi kanı ve canıyla mücadele edeceği, ağır bir sınavla yüz yüze bırakmıştır. İmkansızlıklarla boğuşan, aç, ayakkabısız, üniformasız ve hatta mühimmatsız Mehmetçik; iman ve vatan sevgisiyle, hem imkansızlığı hem de dünyanın gördüğü en büyük donanmayı Çanakkale’de ağır bir yenilgiye uğratmıştır. Çanakkale; tarihimizin dönüm noktalarından biri, yüz binlerce canla kazanılmış bir diriliş sınavıdır. Çanakkale Zaferi’nin getirdiği mücadele ruhu ile alevlenen Kurtuluş heyecanı, Afyonkarahisar Kocatepe’deki özgürlük mücadelesinin ilk kıvılcımı olmuştur. Çanakkale’den Kurtuluş mücadelesine, Kıbrıs ve Kore’den terörle mücadeleye her dönem Mehmetçiklerimiz ülkemizin İstiklali ve İstikbali adına can vermişler, Bayrak ve Vatan sevgilerini kendi canlarından üstün tutmuşlardır.” dedi.

Afrin’e giden kahraman Mehmetçiğin yakınlarına “bizi beklemesinler” mesajı gönderdiğini hatırlatan AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Hatice Dudu Özkal; Türk askerinin mazlumların koruyucu olduğunu belirtti. 15 Temmuz hain darbe girişiminde tüm Türk milletinin vatan ve bayrak uğruna şehadete yürüdüğünü kaydeden Milletvekili Hatice Özkal; “Vatan ve bayrağı koruma sorumluluğu, tıpkı Çanakkale ve Kocatepe’de olduğu gibi; 15 Temmuz’da da yine tüm milletimize düşmüştür. Aziz Milletimiz, 15 Temmuz gecesi el ele vermiş; kadınıyla erkeğiyle, ülkemizin geleceği uğruna tanklara ve kurşunlara göğsünü siper etmiştir. Bu fedakarlık Aziz Milletimiz için yeni bir uyanışa dönüşmüştür.

Binlerce yıldır vatan, bayrak ve millet uğruna can veren kahraman Türk Milleti, bugün de hem en kutsal değerlerimizi koruma uğruna hem de mazlumları koruma adına seve seve can vermektedir. Çanakkale’de, Sarıkamış’ta, Kut’ül Amare’de, Kocatepe’de; süngüyle ölüme koşan kahramanların çocukları ve torunları Kore’de, Kıbrıs’ta, Bosna’da, Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı harekatlarında mazlumların koruyucusu ve kurtarıcısı olmuştur. Afrin’e giderken yakınlarına ‘beklemesinler’ diyen kahraman Mehmetçiğimiz; Çanakkale’de ruhunun 103 yıl sonra hala canlı olduğunu, Mehmetçiğin vatan ve millet sevgisinin en güzel göstergelerinden biridir. Orta Asya’da Balkanlara, yüce Türk Milleti ve Devletimiz uğruna şehadete erişmiş tüm kahramanlarımızı her zaman rahmet, şükran ve minnetle anıyoruz.” şeklinde konuştu.

Şehitlerin hatırasına birlik ve beraberliğin korunması gerektiğini söyleyen Milletvekili Hatice Özkal, bayrak, vatan ve millet uğrunda her bireyin üzerine düşen sorumluluğu en iyi şekilde yerine getirmesi gerektiğini kaydetti. Şehitlerin isimlerinin ve fedakarlıklarının unutulmaması gerektiğini de anlatan Hatice Özkal sözlerini şöyle tamamladı, “Ülkemizi ve milletimizi, güçlü yarınlara hazırlamak şehitlerimize olan vefa borcumuzun bir parçasıdır. Bakara Suresi’nin 154’üncü Ayetinde ‘Allah yolunda öldürülenlere ‘ölü’ demeyin. Onlar diridir ama siz anlamazsınız.’ buyrulmuştur. Bayrağımızı gururla dalgalandırmak, devletimizin varlığını ve bölünmez bütünlüğünü korumak; şehitlerimize olan vefa ve şükran borcumuzun bir parçasıdır. Sınırlarımız içinde ve dışında kahraman asker ve polisimiz devletimiz ve milletimiz için mücadele ederken, bizlere düşen görev de çok çalışıp ülkemizi büyük hedeflere taşımaktır.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum